Mostecký okruh se uzavřel, začala výměna další části asfaltového povrchu

20. 11. 2018 14:56

Velký závodní okruh mosteckého autodromu v celkové délce 4,212 kilometru je od pondělí 19. listopadu mimo provoz. Stavební firma zahájila další část plánované výměny asfaltového povrchu dráhy, který už nevyhovuje kritériím mezinárodní automobilové federace FIA ani normám evropské motocyklové federace FIM Europe. Dělníci vyfrézují starý a na mnoha místech už hrbolatý asfalt v úseku dlouhém 2,4 kilometru a poté jej nahradí novou vrstvou. Nezbytná obnova asfaltového povrchu vyjde na zhruba 15 milionů korun. Termín dokončení prací závisí na počasí.

Mostecký okruh se uzavřel, začala výměna další části asfaltového povrchu
Foto: Autodrom Most
Popisek: Výměna asfaltového povrchu na Autodromu Most
reklama

Výměna asfaltu na okruhu začala na přelomu let 2015 a 2016, kdy získal nový povrch úsek dráhy dlouhý 630 metrů. Tvoří jej poslední dvě zatáčky před cílovou rovinkou.

„Nyní chceme v první fázi vyměnit asfalt v úseku od postu traťových komisařů č. 3 až po post č. 7, což zahrnuje 1,260 kilometru trati. Poté s přihlédnutím k počasí a stavu podloží prvního úseku bychom rádi dokončili zbytek. Zahrnuje úsek od postu č. 7 po post č. 12 v délce 1,140 kilometru, a to až k obnovenému úseku v roce 2016,“ upřesnil výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš.