Mrtvé ticho normalizace v živém éteru Českého rozhlasu Plus

27.04.2013 14:47 | Zprávy

Již tuto sobotu odstartuje ve vysílání Českého rozhlasu Plus zcela unikátní cyklus Ozvěny normalizace. Posluchači se každou poslední sobotu v měsíci v pořadu Historie Plus budou moci vrátit do 70. a 80. let minulého století. Právě tato etapa naší historie dodnes vzbuzuje vášnivé diskuse.

Mrtvé ticho normalizace v živém éteru Českého rozhlasu Plus
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

 

Historik Jan Křen nazval tuto dobu jako tzv. mrtvé ticho. Unikátní cyklus Ozvěny normalizace se navrací k jádru normalizace. Jedná se o návrat k něčemu, co můžeme nazvat normálním? Anebo naopak návrat k nenormálnosti?   
 
Autorka a moderátorka pořadu Ivana Denčevová bude v každém z dílů pořadu hledat odpovědi na tyto otázky společně se dvěma historiky, kteří jsou současně úspěšnými akademiky a vysokoškolskými učiteli. Prvním z nich je Michal Stehlík, děkan Filosofické fakulty Univerzity Karlovy. Zabývá se represivní složkou komunistického režimu. Na fungování a roli tehdejšího státu se naopak zaměří druhý host Michal Ullmann, ředitel Ústavu hospodářských a sociálních dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy.  
 
Cyklus nabídne zajímavé dobové dokumenty a archivní ukázky doplněné originálními stručnými dramatizacemi, které zpracovávají studenti divadelní vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy pod vedením Dany Jaré. Scénáře vznikaly na podkladu uměleckého ztvárnění z vyprávění pamětníků.  
 
První díl zazní na vlnách Českého rozhlasu Plus již tuto sobotu 27. dubna od 21.10 v pořadu Historie Plus. 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Podcasty Českého rozhlasu bodovaly v anketě Podcast roku

22:08 Podcasty Českého rozhlasu bodovaly v anketě Podcast roku

Podcasty Českého rozhlasu opět uspěly v posluchačské anketě Podcast roku. Host Lucie Výborné obhájil…