Muzea v Blansku a Boskovicích bude provozovat kraj

31.08.2015 16:19 | Zprávy

Sjednocení muzejní sítě na území Jihomoravského kraje zřízením dvou příspěvkových organizací – Muzea Blanenska a Muzea regionu Boskovicka vstupuje do finální fáze – krajská rada 27. srpna doporučila zastupitelstvu obě tyto organizace zřídit k datu 1. listopadu 2015.

Muzea v Blansku a Boskovicích bude provozovat kraj
Foto: Jihomoravský kraj
Popisek: Jihomoravský kraj

Jejich zřízení představuje předpoklad zajištění dalších organizačně právních, technických a administrativních kroků směřujících k zahájení provozu obou muzeí. Součástí těchto kroků je zapsání organizací do obchodního rejstříku, výběr a jmenování statutárních orgánů, uzavření delimitační dohody mezi příspěvkovými organizacemi a zpracování rozpočtu na následující kalendářní rok tak, aby nové příspěvkové organizace mohly zahájit činnost v lednu 2016.

O možnosti zařadit muzeum v Blansku pod kraj jednal s městem hejtman Michal Hašek už na podzim roku 2014, kdy slíbil, že se po komunálních volbách k tomuto tématu rozhodně vrátí tak, aby organizace začaly fungovat od ledna 2016.

Příspěvky do muzeí se od roku 2004 pohybovaly v rozpětí 300 až 950 tisíc korun, pro rok 2015 byla schválena mimořádná dotace 800 tisíc korun pro každé muzeum.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

10:00 Motoristé sobě zakládají mládežnickou organizaci Generace MOTOR. Povede ji bývalý lídr Svobodných Matěj Gregor

Předsednictvo politické strany Motoristé sobě na svém prvním červencovém zasedání rozhodlo o vzniku …