Muzeum Českého krasu obnoví pobočku v Hořovicích

27.02.2016 12:58

Muzeum Českého krasu, p. o. obnoví v letošním roce pobočku muzea v Hořovicích. Navazuje tak na existenci Městského muzea, které ve městě vzniklo v roce 1912 a samostatně fungovalo až do roku 1969, kdy se stalo detašovaným pracovištěm Okresního muzea v Berouně (od roku 1993 Muzea Českého krasu).

Muzeum Českého krasu obnoví pobočku v Hořovicích
Foto: mck.cz
Popisek: Muzeum Českého krasu

Základ hořovické muzejní sbírky tvoří předměty z Hořovicka shromážděné pro Národopisnou výstavu českoslovanskou (1895), které byly později značnou měrou rozšířeny prostřednictvím darů místních významných občanů, ale hlavně sbírkotvornou činností správců muzea. Mezi nejvýznamnější donátory muzea patřila sl. Anežka Erbenová, která položila základ fotografické sbírky a věnovala muzeu i řadu dalších předmětů. O rozmnožení sbírkového fondu, jeho uspořádání a evidenci se pak nejvíce zasloužil právník a archeolog JUDr. et PhDr. Josef Maličký, který se stal správcem muzea v roce 1949 a působil v této funkci až do své smrti v roce 1969.

Nové stále expozice vznikající v prostorách Starého zámku budou vycházet právě z těchto sbírkových fondů a budou se věnovat například vzniku muzea v Hořovicích nebo představí mnohaletou a slavnou historii zpracování kovu ve městě (cvočkářství, slévárenství).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

10:20 Celní správa: Pražští celníci opět zadrželi padělky za miliony

V pondělí 23. ledna odhalili pražští celníci na tržnici SAPA v Praze 4 - Libuši téměř dva tisíce kus…