NDM: Ostravský Ježíš představuje obsazení Nové generace

24. 1. 2016 9:46

Z téměř stopadesátky uchazečů a uchazeček z celého Česka i Slovenska vybralo Národní divadlo moravskoslezské obsazení do rockové opery Tima Rice a Andrewa Lloyda Webbera Jesus Christ Superstar, jejíž premiéra je připravena na 17. března tohoto roku.

NDM: Ostravský Ježíš představuje obsazení Nové generace
Foto: ndm.cz
Popisek: Národní divadlo moravskoslezské
reklama

Dlouho očekávané představení hlavních protagonistů ostravského nastudování slavné rockové opery je zveřejněno prostřednictvím tiskové zprávy, ale také pomocí speciálního videopozdravu představitelů hlavních rolí, které nese podtitul Nová generace.

Do konkurzu na hlavní i vedlejší role připravovaného muzikálu Jesus Christ Superstar se přihlásilo téměř 150 zájemců nejen z České, ale také Slovenské republiky. Mezi adepty na role v ostravské inscenaci se objevila řada známých tváří, finalisté a vítězové soutěží Česko hledá Superstar, X Factor nebo Hlas Československa. O konečném obsazení muzikálu pak rozhodl inscenační workshop, který proběhl před koncem roku 2015. A jak dlouho očekávané obsazení dopadlo?

Titulní role se zhostí slovenský zpěvák Peter Cmorik, čtyřnásobný vítěz slovenské ankety Zlatý slávik a vítěz soutěže Slovensko hledá Superstar II, a úspěšný muzikálový herec a zpěvák Lukáš Vlček, člen souboru Městského divadla Brno. Do role Jidáše Iškariotského byli vybráni Lukáš Adam, držitel prestižní herecké ceny Mezinárodního muzikálového festivalu DIMF v jihokorejském Daegu za hlavní roli v muzikálu Fantom Londýna, a populární muzikálový zpěvák Roman Tomeš, kterého diváci měli možnost spatřit v muzikálech Rent, Pomáda, ale také jako Ježíše v bratislavském nastudování díla Tima Rice a Andrewa Lloyd Webbera. V každé ženě je prý trochu Máří Magdalény, i proto se inscenační tým rozhodl představit hned tři mimořádné a zcela odlišné interpretky, kterými jsou: Hana Fialová, Martina Šnytová a Vendula Příhodová. První dvě patří mezi členky ostravského souboru, Vendula Příhodová je finalistkou soutěže Hlas Československa. Tomáš Savka se tentokrát představí jako Pilát Pontský. Z dalších účinkujících pak uveďme Pavla Lišku a Jana Vlase, kteří ztvární krále Herodese, Jaroslava Rusnáka a Radka Novotoného v roli Šimona, nebo Romana Haroka a Ivana Dejmala coby apoštola Petra. Celkem se na jevišti divadla Jiřího Myrona objeví více než padesátka herců, zpěváků a tanečníků, ale také bojovníků judo a dalších.

Další informace z příprav muzikálu si nenechte ujít v našem speciálním video-seriálu, jehož epizody budou každý týden pravidelně k dispozici na Facebooku Opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského a prostřednictvím www.ndm.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

22:57 Turistický spolek Lipenska: Přívozy zažily nejlepší léto a podzim v historii

Provozovatelé lipenských přívozů mají za sebou sezónu jakou nepamatují. Díky velké návštěvnosti toho…