NIPOS: Mezinárodní konference Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR

18. 9. 2016 7:35

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu (NIPOS) pořádá ve dnech 29. – 30. září 2016 mezinárodní konferenci Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR (Role kultury a umění v procesu aktivního stárnutí), která se uskuteční pod záštitou ministra kultury pana Daniela Hermana v Kongresovém centru Vavruška na Karlově náměstí v Praze.

NIPOS: Mezinárodní konference Active ageing jako výzva pro kulturu v ČR
Foto: NIPOS
Popisek: NIPOS
reklama

Cílem konference je představit problematiku aktivního stárnutí v oblasti kultury z několika zorných úhlů a zdůraznit roli kultury a umění jako významného faktoru v procesu aktivního stárnutí. V rámci tématu konference budou představeny příklady dobré praxe z oblasti veřejných kulturních služeb. Záměrem pořadatelů je rovněž přinést aktuální metodické inspirace a umožnit výměnu odborných poznatků z oblasti kultury a umění.

Konference představí celé spektrum projektů, iniciativ a přístupů, a to jak z České republiky, tak inspirace ze zahraničí – z Německa, Nizozemska či Slovenska. V úvodu budou účastníci seznámeni s teoretickými poznatky z dané problematiky. Se svými příspěvky vystoupí ředitelka NIPOS Lenka Lázňovská, Alena Šteflová z kanceláře World Health Organization v ČR a Michal Šerák z Katedry andragogiky a personálního řízení z FF UK. Příklady dobré praxe z jednotlivých oblastí kultury představí zástupci muzeí a galerií, knihoven, filmu, divadla a lidových řemesel. Zástupci Ministerstva kultury a Magistrátu hl. m. Prahy promluví o příkladech dobré praxe z veřejné správy. Svými zkušenostmi přispějí také zástupci nevládních neziskových organizací (například zástupci Život 90 z.ú., Nadace Charty 77).

Konference je určena pro pracovníky kulturních zařízení, z muzeí, galerií, knihoven, pro zástupce veřejné správy, ale také pro členy spolků působících v oblasti kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

22:11 Správa železnic pokračuje v přípravě modernizace úseku Nemanice – Ševětín

Příprava modernizace posledního úseku jižní větve čtvrtého tranzitního koridoru z Nemanic do Ševětín…