NKÚ a Účetní dvůr Rakouska diskutovaly o dopadech kontrol i sdílení informací

30. 6. 2018 17:21

Nejvyšší kontrolní úřad ve svém sídle přivítal delegaci z Účetního dvora Rakouska v čele s prezidentkou Margit Kraker. Se zástupci NKÚ diskutovali nejen možnosti vzájemné spolupráce na poli auditu.

NKÚ a Účetní dvůr Rakouska diskutovaly o dopadech kontrol i sdílení informací
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ
reklama

Věnovali se i dopadům auditní činnosti, možnostem sdílení dat mezi kontrolními institucemi nebo tématu otevřených dat ve veřejných institucích. NKÚ představil kolegům z Rakouska také vizi pro své budoucí předsednictví organizace EUROSAI.

Zástupci NKÚ diskutovali s rakouskými kolegy o možnostech spolupráce na projektu BIEP (Benchmarking Information Exchange Project). NKÚ chce v rámci tohoto projektu vytvořit pro kontrolní instituce nástroje a metodiky pro spolehlivé sdílení a porovnávání relevantních dat z různých zemí.

Tématem schůzky bylo i nadcházející předsednictví NKÚ organizaci EUROSAI, která sdružuje 50 kontrolních institucí z Evropy a dalších zemí. NKÚ ji povede v letech 2020 až 2023. V roce 2020 bude v Praze pořádat kongres pro všechny kontrolní instituce, které jsou členy této organizace.

Zástupci rakouského účetního dvora zaujalo i téma otevřených dat ve veřejné správě, které je pro ně také aktuální. NKÚ loni uspořádal spolu s dalšími veřejnými institucemi nad jejich otevřenými daty první hackathon veřejné správy. Jeho výsledky i přínosy pro svou kontrolní činnost představil svým rakouským kolegům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká pošta: Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad fungují na nové adrese

20:29 Česká pošta: Vyměňovací pošta Praha 120 a celní úřad fungují na nové adrese

Dostatek parkovacích míst pro zákazníky, kteří si přijdou pro mezinárodní zásilku. Příjemnější prost…