NKÚ jednal s bulharskými kolegy o sdílení informací i předsednictví EUROSAI

17.09.2018 8:14

Prezident NKÚ Miloslav Kala s kolegy přivítal v sídle NKÚ zástupce Národního kontrolního úřadu Bulharska v čele s prezidentem Tzvetanem Tzvetkovem.

NKÚ jednal s bulharskými kolegy o sdílení informací i předsednictví EUROSAI
Foto: NKÚ
Popisek: NKÚ

Zástupci NKÚ diskutovali s bulharskými kolegy o možnostech spolupráce na projektu BIEP (Benchmarking Information Exchange Project). NKÚ v rámci tohoto projektu vytváří pro kontrolní instituce nástroje a metodiky pro spolehlivé sdílení a porovnávání relevantních dat z různých zemí, které by byly využitelné například v jejich kontrolách.

Bulharská strana pohovořila k zástupcům NKÚ o tématu finanční odpovědnosti ve veřejném sektoru. Prezident Tzvetkov představil svou instituci jako nezávislého garanta dobré správy.

Téma schůzky se dotklo také nadcházejícího předsednictví NKÚ organizaci EUROSAI, která sdružuje 50 kontrolních institucí z Evropy a dalších zemí. NKÚ povede EUROSAI v letech 2020 až 2023, v roce 2020 bude v Praze pořádat kongres pro všechny kontrolní instituce, které jsou členy této organizace.

Zástupce bulharské Nejvyšší kontrolní instituce zaujalo téma otevřených dat i téma Hackatonu, který NKÚ připravil na 14. a 15. září.

Prezident Tzvetan Tzvetkov ocenil práci NKÚ na mezinárodním poli a vyzdvihl NKÚ jako leadera kontrolních institucí ve střední Evropě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policistům z Národní jednotky cíleného pátrání se podařilo zadržet několik osob

7:33 Policistům z Národní jednotky cíleného pátrání se podařilo zadržet několik osob

Jedním z nich byl i dvojnásobný vrah.