NKÚ potvrdil, že písecká nemocnice transparentně a účelně hospodaří

03.10.2013 12:10

Podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) Nemocnice Písek, a. s., dobře a transparentně hospodaří. Vyplývá to ze závěrů kontroly NKÚ, která se během letošních prázdnin zaměřila na státní dotace poskytnuté v letech 2009-2012 na nákup zdravotnické techniky. Závěrečný protokol konstatuje, že finance byly využity správně.

NKÚ potvrdil, že písecká nemocnice transparentně a účelně hospodaří
Foto: Písecká nemocnice
Popisek: Písecká nemocnice
reklama

„Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil zejména na čerpání a používání peněz v rámci programu Podpora rozvoje a obnovy materiálně technické základny regionálního zdravotnictví. Obsahem kontroly byl nákup počítačového tomografu neboli CT za 16 milionů korun v roce 2010. Analyzovány byly NKÚ položky jako účelovost nákupu, administrace výběrového řízení, využití dotačních prostředků i dodržování legislativních rámců všech těchto procesů. Přístroj, který využíváme v radiologii k diagnostice chorob takřka všech systémů, ročně vyšetří takřka 12 tisíc pacientů,“ připomíná předmět kontroly ředitel Nemocnice Písek, a. s., MUDr. Jiří Holan.

Jak vyplývá ze závěrů kontrolního protokolu, písecká nemocnice obstála se ctí. Kontroloři konstatovali, že prověřované akce splnily opodstatněnost investičního záměru, který byl zpracován průkazným způsobem a v souladu s předpisy. Výběr dodavatele zdravotnické techniky (firmy Audioscan, spol. s. r. o.) byl v písecké nemocnici transparentní a nestranný a kupní smlouvy jsou uzavřeny v souladu s podmínkami vyplývajícími z výběrového řízení.

V Nemocnici Písek, a. s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno 11 500 pacientů. Lékaři zde provedou více než 10 tisíc operačních zákroků a téměř 186 tisíc ambulantních vyšetření. Loni se zde narodilo 838 dětí.

Nemocnice má 742 zaměstnanců a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v regionu.

V letech 2008-2012 nemocnice proinvestovala celkem 275,5 milionu korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj: Senioři převzali ceny za výtvarná díla

21:31 Karlovarský kraj: Senioři převzali ceny za výtvarná díla

?Slavnostním vyhlášením výsledků byl včera završen v pořadí již sedmý ročník oblíbené výtvarné sout…