NP České Švýcarsko: Odborníci čistili posprejovaný skalní hrádek Šaunštejn

18.05.2019 20:28 | Zprávy

Pracovníci správy národního parku odstraňovali ve spolupráci s restaurátory Muzea města Ústí nad Labem barvu z pozůstatků skalního hrádku Šaunštejn u Vysoké Lípy. Neznámý sprejer zdejší pískovcové skály znečistil nastříkáním nápisů počátkem roku 2019.

NP České Švýcarsko: Odborníci čistili posprejovaný skalní hrádek Šaunštejn
Foto: NP České Švýcarsko
Popisek: Národní park České Švýcarsko

Odborníci se pokusili barvu odstranit pomocí chemického odstraňovače tak, aby došlo k co nejmenšímu poškození skály. Každé narušení její povrchové vrstvy totiž výrazně urychluje erozní procesy. Barvu se podařilo z větší části odstranit, přesto jsou posprejovaná místa nadále viditelná. V příštích týdnech proto pracovníci správy parku postup čištění ještě zopakují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Trapas

Nemyslíte, že je spíš až trapné, jak se vláda s prezidentem přetahuje? Já nechápu, proč věci, které fungovaly měnit a řešit místo toho, aby se řešilo to podstatné, co fakt tíží lidi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Temelín modernizuje ovládání bezpečnostních systémů

22:33 ČEZ: Temelín modernizuje ovládání bezpečnostních systémů

Jaderná elektrárna Temelín pokračuje v rozsáhlé modernizaci klíčových prvků, které ovládají bezpečno…