NP České Švýcarsko: Zahájení rekultivace skládky v Mezné

25.10.2020 18:11

Začátkem října byla zahájena rekultivace staré skládky komunálního odpadu v Mezné. Správa národního parku nechá z pozemků, které jsou dnes v majetku státu, odvézt zhruba 20 tisíc krychlových metrů směsného odpadu, který sem byl svážen a ukládán zejména z okolních obcí včetně Děčína od konce sedmdesátých do počátku devadesátých let.

NP České Švýcarsko: Zahájení rekultivace skládky v Mezné
Foto: NP České Švýcarsko
Popisek: Národní park České Švýcarsko
reklama

O rekultivaci této skládky správa parku usilovala již před rokem 2010, v roce 2009 ji nechala překrýt vrstvou zeminy, aby nedocházelo k rozšiřování odpadů do okolí.

Zejména kvůli obavě, že skládka může obsahovat také nebezpečné odpady, které by časem mohly kontaminovat okolní vodní zdroje zásobující pitnou vodou nejen Hřensko, ale také obce v levobřežní části říčky Kamenice i část města Děčína, podala správa národního parku projektovou žádost do Operačního programu Životní prostření. Díky tomuto financování ve výši zhruba 39 mil. Kč nyní může nechat skládku zcela vymístit a odpady zlikvidovat podle moderních standardů.

Práce na odstranění skládky mohou trvat až téměř rok a budou nasměrovány do období mimo turistickou sezónu. V následujících třech týdnech budou prováděny přípravné práce, spočívající zejména ve zřízení dočasného zázemí pro pracovníky a techniku, poté bude zahájen odvoz odpadů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest uzavřel s online seznamkami dohodu, která pomůže spotřebitelům

12:39 dTest uzavřel s online seznamkami dohodu, která pomůže spotřebitelům

Spotřebitelská organizace dTest zahájila v únoru loňského roku kampaň Bojujeme proti neférovým sezna…