NP České Švýcarsko: Zahájení rekultivace skládky v Mezné

25.10.2020 18:11 | Zprávy

Začátkem října byla zahájena rekultivace staré skládky komunálního odpadu v Mezné. Správa národního parku nechá z pozemků, které jsou dnes v majetku státu, odvézt zhruba 20 tisíc krychlových metrů směsného odpadu, který sem byl svážen a ukládán zejména z okolních obcí včetně Děčína od konce sedmdesátých do počátku devadesátých let.

NP České Švýcarsko: Zahájení rekultivace skládky v Mezné
Foto: NP České Švýcarsko
Popisek: Národní park České Švýcarsko

O rekultivaci této skládky správa parku usilovala již před rokem 2010, v roce 2009 ji nechala překrýt vrstvou zeminy, aby nedocházelo k rozšiřování odpadů do okolí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zahájil zkušební provoz na trolejbusových linkách 51 a 53

11:18 DPP zahájil zkušební provoz na trolejbusových linkách 51 a 53

Praha má další dvě nové trolejbusové tratě. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil výstavbu inf…