NP Podyjí: Správa parku loni vykoupila pozemky na Šobesu i v okolí Konic

14.02.2019 22:17 | Zprávy

Téměř jeden hektar půdy vykoupila v roce 2018 ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí Správa národního parku Podyjí. Jde převážně o lesní pozemky ležící přímo v národním parku. Správa parku nyní bude spravovat ale i část lokality Šobes nebo nelesní plochy s jedinečnými biotopy zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů v ochranném pásmu parku.

NP Podyjí: Správa parku loni vykoupila pozemky na Šobesu i v okolí Konic
Foto: nppodyji.cz
Popisek: Národní park Podyjí - logo

Lesní pozemky Správa parku pro stát získala u Konic, Onšova a Čížova. Výkupy pozemků hradila prostřednictvím Národního programu životního prostředí Státního fondu životního prostředí České republiky (SFŽP). Celkově za ně v roce 2018 zaplatila necelých čtyři sta tisíc korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Baxa byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: Trestní oznámení v souvislosti s insolvencí společnosti 4 Army

22:03 Ministerstvo obrany: Trestní oznámení v souvislosti s insolvencí společnosti 4 Army

Ministerstvo obrany ČR podalo trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů podvodu, poš…