NPÚ: Invalidovna si připomene výročí úmrtí Petra Strozziho

2. 6. 2020 19:35

6. červen je pro Invalidovnu významný, neboť v tento den zemřel hrabě Petr Strozzi. Na základě jeho závěti vznikla Vojenská invalidní nadace Petra hraběte Strozziho, která se významně zasloužila o stavbu Invalidovny Praha pro potřeby válečných invalidů a byl jim tak zajištěn důstojný život. Tento den si Invalidovna připomene navázáním na tradici slavnostního kladení věnců před pomník Petra Strozziho.

NPÚ: Invalidovna si připomene výročí úmrtí Petra Strozziho
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Každý rok si 6. června místní invalidé a zaměstnanci Invalidovny připomínali výročí úmrtí Petra Strozziho a jeho odkaz. Od roku 1898 stojí v Kaizlových sadech naproti hlavnímu vchodu do Invalidovny busta z bílého tyrolského mramoru, kterou vytvořil sochař Mořic Černil. Právě k tomuto pomníku byly slavnostně kladeny věnce v den výročí smrti P. Strozziho, který zahynul 6. 6. 1664 v bojích proti Turkům. Právě tuto událost si v letošním roce opět slavnostně připomeneme.

Program začne v 15:00 slavnostním proslovem, kladením věnce a tanečním vystoupením Jitky Čechové, které doprovodí živá hudba.

Akce se bude konat u pomníku P. Strozziho před historickou budovou Invalidovny. V případě nepřízně počasí bude performance přesunuta do vnitřních prostor budovy. Vstup zdarma. Program je pořádán ve spolupráci se Studiem ALTA (ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu

14:16 Liberecký kraj: Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu

Již poosmé budou moci lidé navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 13 objektů spojených s trad…