NPÚ: Mezinárodní den archeologie přivítal malé stavitele i dospělé zájemce

26.10.2018 18:06

V sobotu 20. října proběhl již pátý ročník Mezinárodního dne archeologie, do kterého se zapojilo i oddělení archeologie generálního ředitelství NPÚ. Zatímco na společné akci v Celetné 20 si archeologové připravili program pro děti, v sídle Národního památkového ústavu v Liliové 5 zájemce čekala prohlídka historických sklepů a komentovaná mini-expozice, zaměřená na novověké nálezy ze Zahrad pod Pražským hradem.

NPÚ:  Mezinárodní den archeologie přivítal malé stavitele i dospělé zájemce
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

V Celetné ulici 20 si archeologové připravili program pro děti; zábavnou formou zde prezentovali některé stavební technologie a malí návštěvníci mohli ztvárnit svou představu archeologa při práci. Návštěvnost této akce byla podmíněna spoluprací několika institucí a stejně jako v minulých letech, i letos dorazilo více než tisíc lidí.

V sídle Národního památkového ústavu v Liliové 5 proběhla akce naopak poprvé. Hlavním lákadlem byla volná vstupenka do Zahrad pod Pražským hradem, prohlídka historických sklepů s výkladem a komentovaná mini-expozice zaměřená na novověké nálezy ze Zahrad pod Pražským hradem. Posterová výstava představila aktuální výzkumy jednotlivých archeologických pracovišť NPÚ. V Liliové ulici jsme přivítali přes stovku návštěvníků z řad vážnějších zájemců o památkovou péči a archeologii.

Příští rok bude pozornost zaměřena spíše na dospělé návštěvníky a do programu by měly přibýt přednášky v Liliové 5. Ty by měly probíhat už v týdnu před třetí sobotou v říjnu roku 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa NP Šumava letos zpracovala přes 180 000 m3 kůrovcem napadeného dříví

11:44 Správa NP Šumava letos zpracovala přes 180 000 m3 kůrovcem napadeného dříví

Správa Národního parku Šumava letos doposud zpracovala 187 000 m3 kůrovcem napadeného dříví. Oproti …