NPÚ: Na benešovském zámku budou mít děti vstup zdarma

31.05.2018 16:34

Dětský den se stal již dlouholetou tradicí a je zvykem, že na většině kulturních míst či historických památkách jsou pro děti přichystány speciální programy obsahující soutěže či odměny pouze pro ně. Na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí letos učiní malou výjimku.

NPÚ: Na benešovském zámku budou mít děti vstup zdarma
Foto: zamek-benesov.cz
Popisek: Státní zámek Benešov nad Ploučnicí
reklama

„Na dětský den je už skoro tradicí, že dárky, sladkosti a překvapení dostávají pouze děti. My jsme se pro letošní rok rozhodli uchopit tento svátek v trochu jiném pojetí. Věříme, že je mezi námi spousta dětí, které mají ve svém srdci lásku a cit, a zajisté by chtěly pomoci i těm méně šťastným, konkrétně pomoci pejskům, kteří sice měli štěstí a unikli z krutých, či méně šťastných podmínek, ale stále čekají na svoji novou a milující rodinu v dočasném domovu,“ vysvětlil kastelán benešovských zámků Zdeněk Henig.

Děti, které by chtěly pejskům pomoci, jsou na benešovském zámku vítáni s otevřenou náručí. Během víkendu dne 2. a 3. června mohou děti přijít na prohlídku zámku zcela zdarma – respektive pouze výměnou za pamlsek, granule, konzervy, hračky či cokoli jiného pro pejsky, kteří čekají v dočasných domovech na své nové milující rodiny. Vítány jsou i nejrůznější dezinfekční prostředky, deky a mnohé další.

„Dospělým dobrovolníkům bohužel vstup na prohlídku zdarma nabídnout nemůžeme, ale zajisté jim nebudeme bránit, pokud se rozhodnou obdarovat pejsky stejně jako malí návštěvníci,“ dodal kastelán.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Kreativní vouchery pro výzkumné organizace zlepší publicitu i spolupráci s průmyslem

21:20 Středočeské inovační centrum: Kreativní vouchery pro výzkumné organizace zlepší publicitu i spolupráci s průmyslem

Fyzikální ústav AV ČR, Národní ústav duševního zdraví a České vysoké učení technické. První tři úspě…