NPÚ: Navštivte naše památky ve čtvrtek 1. června a děti budou mít vstupné zdarma

29.05.2023 7:14 | Tisková zpráva

Národní památkový ústav si letos připomíná 20 let své existence. Je odbornou organizací památkové péče, má statut výzkumné organizace, přispívá k ochraně a obnově památek, a to nejen těch, které sám spravuje. Patří mezi nejvýznamnější kulturní instituce v zemi.

NPÚ: Navštivte naše památky ve čtvrtek 1. června a děti budou mít vstupné zdarma
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Vznikl 1. ledna 2003 sloučením Státního ústavu památkové péče a Státních památkových ústavů působících v krajích. Oslavte s námi toto výročí. Přijďte s dětmi na některou z našich památek na Mezinárodní den dětí 1. června. V tento den budou mít všechny děti, kterým ještě nebylo 18 let, vstup zdarma.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33451 lidí

Platí to pro většinu prohlídkových okruhů otevřených v daných termínech. Výjimkou mohou být akce, které v prostorách našich památek připravují jiné subjekty např. kulturní program nebo speciální prohlídkové trasy. Přesné informace najdete na webových stránkách jednotlivých památek.

Vstupenky si můžete zakoupit přímo na pokladnách nebo online na webových stránkách objektů. Slevu uplatníte v nákupním košíku, kde si nejprve pro každého z vás vyberete vstupenku a v dalším kroku u dětí vložíte slevový kód „2023“. Následně se u dětí cena změní na nulovou. Sleva platí pro všechny, kterým ještě nebylo 18 let.

V rámci oslav 20 let NPÚ proběhla obdobná akce i o víkendu 22.–23. dubna, tedy bezprostředně po Mezinárodním dni památek.

reklama

autor: Tisková zpráva

nálepkování

Čemu pozitivnímu podle vás přispívá to věčné nálepkování? Vaše vláda a Vy nevyjímaje, dost často nálepkuje demostranty. Proč? Co tím získáváte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Bobr – škůdce, nebo pomocník?

7:46 AOPK ČR: Bobr – škůdce, nebo pomocník?

Fascinující svět bobřích mokřadů je k vidění v novém dokumentárním filmu.