NPÚ: Nejstarší část zámku Lysice je obnovena, na řadu přijdou střechy

29.11.2020 10:49 | Zprávy

Díky uvolněným finančním prostředkům na podzim letošního roku byla před několika dny dokončena obnova fasády západního křídla zámku včetně truhlářských prvků v havarijním stavu.

NPÚ: Nejstarší část zámku Lysice je obnovena, na řadu přijdou střechy
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Tato část zámku, jejíž dostavba byla dokončena v roce 1554 Divišem Černčickým z Kácova, je dochovanou částí původní tvrze, jedná se tedy o jednu z nejstarších stavebních částí hlavní budovy zámku v celém areálu této památky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Kraj

Neměla byste se spíš zabývat otázkou, proč mladí a většinou vzdělaní lidé z kraje utíkají pryč? Že zde žije početná skupina Vietnamců je podle mě nepodstatné. Ostatně co vím, je kraj oblíben i Rusi a co z toho mají Češi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Zákazníkům od nespolehlivých dodavatelů fotovoltaik chybí následný servis a revize

16:26 ČEZ: Zákazníkům od nespolehlivých dodavatelů fotovoltaik chybí následný servis a revize

Řada zákazníků v Česku se kvůli krachu nebo odchodu svého dodavatele fotovoltaiky z českého trhu nem…