NPÚ: Památky pomůže obnovit Česká Miss

14.07.2016 8:31

Česká Miss pro obnovu památek – tak se jmenuje nový televizní cyklus regionalnitelevize.cz, který vznikl ve spolupráci s projektem Česká Miss a Národním památkovým ústavem ČR. Jeho cílem je zapojit veřejnost do péče o historicky významné, ale dnes trochu pozapomenuté památky a spojit prestižní jméno soutěže Česká Miss s touto záslužnou činností. Součástí projektu je totiž veřejná sbírka na obnovu konkrétních částí vybraných památek spravovaných NPÚ.

NPÚ: Památky pomůže obnovit Česká Miss
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav

Desetidílný cyklus, který uvádějí finalistky soutěže Česká Miss, zve diváky k návštěvě méně známých hradů, zámků, ale i jiných památek naší země. Pořady se natáčely koncem června v Dole Michal v Ostravě, na hradech Krakovci, Točníku a Žebráku a na zámcích Náměšť nad Oslavou, Rájec nad Svitavou, Dačice, Hořovice, Stekník, Zákupy a Slatiňany. „Jako mediální partner soutěže Česká Miss a televize věnující se čtyři roky krásám a zajímavostem z českých regionů, je realizace podobného projektu logickým krokem další spolupráce,” uvedla ředitelka regionalnitelevize.cz Eva Stejskalová s tím, že pořady budou vysílány ode dneška minimálně do konce letošního roku.

Česká Miss vložila do projektu tváře nejkrásnějších dívek českých regionů. „Mezi průvodkyněmi jednotlivými pořady se tak objeví například Česká Miss 2015 Nikol Švantnerová, Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková nebo Česká Miss Earth 2015 Karolína Mališová,” řekla Marcela Krplová, ředitelka soutěže Česká Miss.

Národní památkový ústav vybral deset zajímavých, ale návštěvníky trochu opomíjených objektů. „Všechny si pro své kvality zaslouží větší pozornost návštěvníků a rovněž více financí na péči, údržbu a obnovu, které jim mohou přinést vyšší návštěvnost i sbírku doprovázející celý projekt. Co a kde bude za vybrané peníze opraveno, vytipovali sami kasteláni těchto památek, kteří svůj objekt nejlépe znají a vědí, co je právě potřeba,” řekla Naďa Goryczková, generální ředitelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Blansko připravuje den otevřených dveří v ambulanci klinické logopedie

21:38 Nemocnice Blansko připravuje den otevřených dveří v ambulanci klinické logopedie

Ambulance klinické logopedie 1 zve všechny zájemce na den otevřených dveří. Proběhne ve čtvrtek 8. b…