NPÚ: Práce na vimperském zámku pokračují

27. 4. 2018 18:50

Další fáze projektu IROP: Horní zámek Vimpek (Winterberg) je za námi! Hotová je kompletní stavební dokumentace projektu, na které v posledních měsících naplno pracovali projektový tým NPÚ a architektonická kancelář.

NPÚ: Práce na vimperském zámku pokračují
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Všechny plány, všechna zakreslení, vše na co si vzpomenete... Ale pozor! Hromada dokumentů na obrázku nezahrnuje zvlášť připravené podrobné scénáře jednotlivých expozic muzea a prohlídkové trasy. Tohle vše je pouze samotná stavba.

Co nás čeká nyní? Momentálně probíhá úprava rozpočtů a připravují se soutěže na stavební firmu. No a v květnu začne předstihový archeologický průzkum na nádvořích a v přízemí Horního zámku.

Kromě IROPu nám dělá velkou radost průběžná údržba zámku. Celková podoba památky totiž nezávisí jen na velkých rekonstrukcích, ale především na pečlivé každodenní údržbě a průběžných opravách.

Pokud jste v poslední době procházeli nádvořím Dolního zámku, možná jste si všimli práce na dveřích. Proč z nich máme radost? Zaprvé se nám daří tyto opravy provádět přímo na zámku, pod pečlivým vedením našeho truhláře Josefa Bicana. Zadruhé, i díky tomu, že opravy provádíme sami, daří se nám zachovat maximum původního dřeva a kování. Co lze zachránit, to zachráníme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Za tři minuty vydělaly děti 200 tisíc korun

7:32 Nadace ČEZ: Za tři minuty vydělaly děti 200 tisíc korun

Kolik vláken z tažného lana udrží visícího puberťáka, jak převézt bez rozlití talíř polévky na skate…