NPÚ: Rozvolnění umožní návštěvu Zahradnických trhů a trasy Historie výroby léků na Kuksu

12.05.2021 9:42

S ohledem na uvolnění pandemických opatření je v tuto chvíli na Liberecku zpřístupněn hrad Bezděz a Trosky, areál sychrovského zámku, na Pardubicku Zámecká zahrada ve Slatiňanech, na Královéhradecku otevře na víkend své brány hospitál Kuks. Na kanálu YouTube budou spuštěny Malé zámecké koncerty realizované Královéhradeckým kvartetem ve vybraných objektech.

NPÚ: Rozvolnění umožní návštěvu Zahradnických trhů a trasy Historie výroby léků na Kuksu
Foto: red
Popisek: Národní památkový ústav
reklama

Správa hospitálu Kuks a České farmaceutické muzeum realizuje na nádvoří hospitálu o víkendu 14. – 16. května Zahradnické trhy. Návštěvníci se mohou těšit na široký sortiment balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a doplňkového zboží. Otevřené bude také bylinkářství, které se nachází přímo na nádvoří hospitálu. Trhy na Kuksu budou probíhat v pátek od 12:00 do 18:00. V sobotu od 9:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 16:00. V sobotu a v neděli (15.-16.5., vždy 9.-17.00 hod.) bude mimořádně zpřístupněn i okruh Historie výroby léků, který je provozován Českým farmaceutickým muzeem. Návštěvníci si okruhem prochází sami, bez průvodce, jsou povinni mít respirátory a dodržovat rozestupy, správa objektu bude hlídat, aby se návštěvníci neshlukovali a byly dodrženy všechny aktuální bezpečnostní pokyny. Okruh bude zpřístupněn pouze v souvislosti s pořádáním trhů.

Královéhradecké kvarteto ve spolupráci s pracovníky Národního památkového ústavu natočilo na vybraných objektech tzv. Malé zámecké koncerty, které budou prezentovány prostřednictvím sociálních sítí a na YouTube. Koncert je doplněn povídáním kastelána o dané památce. V tuto chvíli je na YouTube umístěn odkaz na první dva ze zámeckých koncertů a to na soukromém zámku Nové Město nad Metují a ze zámku v Ratibořicích, 17.5. bude zveřejněn koncert ze zámku Opočno a poslední na Královéhradecku bude koncert a povídání ze zámku Hrádek u Nechanic a to 24.5. Následovat budou koncerty např. ze zámku Karlova Koruna, Dobřenice a další.

Královéhradecké kvarteto bylo založeno v roce 2014 a působí nyní ve složení Alena Hübnerová, Petr Strejc, Diana Bartáková a Jaromír Křováček. Repertoár kvarteta tvoří skladby starých autorů, skvosty klasiky i vlastní aranže populární hudby a nechybí ani písně pro dětské publikum. Projekt Malé zámecké koncerty vznikl jako reakce na udržení kultury během pandemie s cílem umožnit poslech hudby v krásném prostředí zámků a oslovit tak milovníky hudby, památek a umění.

Prosíme návštěvníky, aby si před návštěvou v současné době zpřístupněných objektů zkontrolovali otevírací dobu a podmínky návštěvy na webových stránkách daného objektu.

Správy hradů a zámků prosí návštěvníky, aby respektovali bezpečnostní pokyny, které jsou umístěny u vstupů do areálů a také na webových stránkách a chránili tak zdraví své i zdraví pracovníků Národního památkového ústavu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT si připomene 70 let od založení Fakulty elektrotechnické výstavou

13:02 ČVUT si připomene 70 let od založení Fakulty elektrotechnické výstavou

Studovat elektrotechniku na samostatné fakultě lze již sedmdesát let. Fakulta elektrotechnická (FEL)…