NTM připravilo výstavu Realizované a nerealizované pavilony ČR na Všeobecné světové výstavě EXPO

03.02.2018 20:39

Výstava, připravená ve spolupráci s Kanceláří generálního komisaře účasti ČR na VSV EXPO 2020 v Dubaji, vznikla při příležitosti vyhlášení výběrového řízení na realizátora národního pavilonu pro EXPO 2020, které proběhlo 1. února 2018 v Národním technickém muzeu.

NTM připravilo výstavu Realizované a nerealizované pavilony ČR na Všeobecné světové výstavě EXPO
Foto: wikipedia
Popisek: Národní technické muzeum.

Návštěvníci se zde kromě stálých exponátů v expozici Architektury, stavitelství a designu – modelů vítězných pavilonů pro Světové výstavy EXPO v Paříži roku 1937 a Bruselu roku 1958, budou moci po 14 dní seznámit s dalšími sedmi realizovanými i nerealizovanými návrhy pavilonů ze světových výstav EXPO 1937 v Paříži, 1939 v New Yorku a 2015 v Milánu. Dále jsou zde prezentovány návrhy pavilonů, které jako inspiraci pro zájemce o stavbu národního pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji vytvořili studenti Fakulty architektury  ČVUT v ateliérech doc. Ing. arch Miloše Floriána a prof. Akad. arch. Vladimíra Soukenky, či nerealizované návrhy architekta Jana Kaplického, které na výstavu zapůjčila Eliška Kaplicky.

Generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr uvedl: „Národní technické muzeum se tradičně podílí na prezentaci České republiky na světové výstavě EXPO. Zásadní podíl mělo NTM na výstavě EXPO v roce 1986 ve Vancouveru, pro Český pavilon v roce 2015 v Miláně vytvořilo muzeum ve spolupráci s Akademií věd ČR výstavu. Dokumentuje historii československých a českých pavilonů ve sbírce jejich soutěžních modelů. Jsme rádi, že výstava realizovaných i nerealizovaných pavilonů může doložit jejich vysokou architektonickou i technologickou úroveň.“

Výstava v Národním technickém muzeu potrvá od 2. do 18. února 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Hospodaření města se ponese ve znamení velkých investic a nízkého zadlužení

20:29 MHMP: Hospodaření města se ponese ve znamení velkých investic a nízkého zadlužení

Rada hl. m. Prahy projednala rozpočet na rok 2022