Na ČVUT se uskuteční diskusní fórum o budoucnosti českého průmyslu a jeho vazbě na kvalitní technické vzdělávání

23.10.2017 15:37

Vedení Českého vysokého učení technického v Praze a Svazu průmyslu a dopravy České republiky pořádají dne 24. října od 10.00 hodin diskusní fórum nazvané Budoucnost českého průmyslu je závislá na kvalitním technickém vzdělávání.

Na ČVUT se uskuteční diskusní fórum o budoucnosti českého průmyslu a jeho vazbě na kvalitní technické vzdělávání
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.
reklama

Akce se uskuteční v budově ČVUT – CIIRC (Jugoslávských partyzánů 1580/3, Praha 6) a účast přislíbil předseda Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák, předseda Senátu PČR Milan Štěch, předseda hnutí ANO Andrej Babiš, předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

Program bude zaměřen na oblasti technického vzdělávání absolventů škol všech stupňů a zvyšování prestiže studia technických programů. K diskusi byli pozváni také představitelé více jak tří desítek nejvýznamnějších průmyslových podniků, zástupci technických vysokých a středních škol.

„Domníváme se, že pouze ve spolupráci technických vysokých škol, průmyslu a vedení státu je možné připravit a rozvíjet Českou republiku v duchu čtvrté průmyslové revoluce,“ řekl rektor ČVUT prof. Petr Konvalinka.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 21 000 studentů. Pro akademický rok 2017/18 nabízí ČVUT svým studentům 128 studijních programů a v rámci nich 453 studijních oborů. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. V roce 2017 se ČVUT umístilo v hodnocení QS World University Rankings, které zahrnuje více než 4400 světových univerzit, v oblasti „Civil and Structural Engineering" na 51. – 100. místě, v oblasti  „Mechanical Engineering“ na 151. – 200. místě, v oblasti „Computer Science and Information Systems" na 201. – 250. místě, v oblasti „Electrical Engineering“ na 151. – 200. místě. V oblasti „Mathematics“ na 251. – 300. místě a „Physics and Astronomy“ na 151. – 200., v oblasti „Natural Sciences“ na 220. místě, v oblasti „Architecture“ na 101. – 150. místě, v oblasti „Engineering and Technology“ na 201. místě. V celkovém hodnocení obhájilo ČVUT svoje umístění na 601. – 800. příčce a je tak stále nejlepší tuzemskou technickou univerzitou. Více informací najdete na www.cvut.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Povodí Odry: Každý splav na řece může být nebezpečný

17:56 Povodí Odry: Každý splav na řece může být nebezpečný

Apelujeme na zodpovědné chování u vodních toků včetně splavů.