Na Úřadu vlády ČR se dnes uskutečnilo expertní jednání k řešení aktuálních otázek sdílené ekonomiky

05.10.2017 20:59

Ve čtvrtek 5. října proběhlo na Úřadu vlády ČR expertní jednání k aktuální problematice sdílené ekonomiky, konkrétně k aktuálnímu sporu mezi provozovateli taxislužeb v hlavním městě Praze a společností UBER.

Na Úřadu vlády ČR se dnes uskutečnilo expertní jednání k řešení aktuálních otázek sdílené ekonomiky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Jednání, které svolal digitální koordinátor ČR Ondřej Malý, se zúčastnila primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, dále zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva financí, Ministerstva dopravy a statutárního města Brna.

Expertní skupina se zaměřila na úkoly stanovené usnesením vlády ze 4. září 2017 č. 615/2017 a na možnosti krátkodobých i dlouhodobých řešení fenoménu sdílené ekonomiky, kam lze zařadit také služby společnosti UBER. Cílem setkání bylo zjistit, jaké kontrolní, dozorové či legislativní možnosti mají jednotlivé strany a věcně příslušné resorty k dispozici.

„Jsem velmi rád, že se dnes u jednoho jednacího stolu sešli zástupci všech relevantních stran, jež se na řešení aktuálního sporu o služby společnosti UBER podílí. Shodli jsme se na společné prioritě hledat rychlé cesty pro efektivní regulaci, která zaručí bezpečnost cestujících, plynulost dopravy, dodržování daňových předpisů a také jednoduché nastavení pravidel,“ uvedl po jednání koordinátor digitální agendy Ondřej Malý.

V návaznosti na jednání provedou dotčená ministerstva úkoly stanovené zářijovým usnesením vlády, aby bylo možné co nejrychleji reagovat na aktuální stav v oblasti sdílené ekonomiky a nastavit jasná pravidla.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo životního prostředí zpřísní opatření k dovozu nosorožčích rohů

8:45 Ministerstvo životního prostředí zpřísní opatření k dovozu nosorožčích rohů

MŽP reaguje na pokračující pytláctví nosorožců a šířící se nelegální obchod s nosorožčími rohy dová…