Na Úřadu vlády dnes byly předány Ceny Bezpečnostní rady státu za rok 2017

07.06.2017 19:55

Ve středu 7. června 2017 se ve Strakově akademii předávaly ocenění Bezpečnostní rady státu pro rok 2017. Z rukou ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka a ministra obrany Martina Stropnického převzali cenu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky redakce časopisu Vojenské rozhledy, Josef Požár, Karel Prskavec a Pavlína Bláhová.

Na Úřadu vlády dnes byly předány Ceny Bezpečnostní rady státu za rok 2017
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Bezpečnostní rada státu ocenila redakci časopisu Vojenské rozhledy za dlouholetou podporu rozvoje vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství a obranných a bezpečnostních studií. Cenu převzal předseda redakční rady Vojtěch Němeček.

Dalším oceněným je Josef Požár za celoživotní odborné působení v oblasti kybernetické kriminality a kybernetické bezpečnosti. Zasloužil se také o vzdělávání příslušníků bezpečnostní sborů v České republice.

Třetím oceněným je Karel Prskavec, u kterého rada ocenila celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky ČR a aktivní činnost v bezpečnostní komunitě.

Ve studentské kategorii získala cenu Pavlína Bláhová, která je autorkou diplomové práce Vliv absence principů good governance na rozvoj organizovaného zločinu.

V loňském roce získal cenu Institut politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, v roce 2015 pak bylo oceněno Středisko bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a brigádní generál Ing. Miloš Svoboda.

Cenu Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky uděluje Bezpečnostní rada státu za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě a také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky a její osvěty. Uděluje se jednotlivcům a kolektivům v hlavní a studentské kategorii při příležitosti vstupu České republiky do NATO. Cena byla udělována v letech 2002 až 2006. Současná vláda obnovila udělování ceny na návrh Bezpečnostní rady státu od roku 2015.

Více informací o ceně naleznete ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Finanční správa: Změna podmínek u osvobození příjmů z prodeje rodinného domu a „bytu“

16:09 Finanční správa: Změna podmínek u osvobození příjmů z prodeje rodinného domu a „bytu“

Od zdaňovacího období roku 2021 došlo novelou zákona o daních z příjmů ke změně (zpřísnění) podmínek…