Na Úřadu vlády jednala Bezpečnostní rada státu

20.03.2018 11:26

Bezpečnostní rada státu se na jednání 20. března 2018 zabývala mimo jiné aktuální problematikou Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti, včetně aktuální bezpečnostní situace v České republice.

Na Úřadu vlády jednala Bezpečnostní rada státu
Foto: Archiv PL
Popisek: Úřad vlády ČR

Členové Bezpečnostní rada státy byli informováni o postupu při řešení strategie zajištění a rozvoje mobilních komunikací bezpečnostních a záchranných složek s výhledem na 10 let.

Bezpečnostní rada státu dále projednala Hrozby a rizika mající vliv na bezpečnost České republiky ve střednědobém a dlouhodobém horizontu (2016–2020/2025). Aktualizovaný text na rok 2018 a schválila Vyhodnocení cvičení orgánů krizového řízení NATO CMX 2017 v České republice. Scénář cvičení odrážel současné reálné hrozby hybridního charakteru. Úkolem bylo procvičit pracovní postupy v rámci konzultací a kolektivního rozhodování v situaci podle článku 4 a 5 Severoatlantické aliance.

Dále byl schválen Návrh úprav Statutu a Jednacího řádu Bezpečnostní rady státu a statutů a jednacích řádů stálých pracovních výborů Bezpečnostní rady státu, k nimž dochází v návaznosti na úpravu Statutu Bezpečnostní rady státu provedenou usnesením vlády ze dne 13. prosince 2017 č. 879. Dále návrh reaguje zejména na vznik Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost a na zkušenosti z praxe v posledních letech.

Byly uděleny Ceny Bezpečnostní rady státu za významný přínos v oblasti bezpečnostní politiky České republiky pro rok 2018. V hlavní kategorii byly uděleny tři ceny, ve studentské kategorii dvě ceny, které budou slavnostně předány v prvním pololetí roku 2018.

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Informaci o závěrech výročních zasedání mezinárodních kontrolních režimů nešíření zbraní hromadného ničení, konvenčních zbraní a položek dvojího použití v roce 2017, která je předkládána pravidelně každoročně a charakterizuje problematiku činnosti mezinárodních kontrolních režimů za rok 2017 a podíl české strany na těchto jednáních. Dále BRS vzala na vědomí Naplnění položky výdajů Prostředky na financování zapojení občanů České republiky do civilních struktur Evropské unie a dalších mezinárodních vládních organizací a do volebních pozorovatelských misí v kapitole Všeobecná pokladní správa v návrhu státního rozpočtu na rok 2019 a léta následující.

Bezpečnostní rada státu schválila Zprávu o činnosti Bezpečnostní rady státu za rok 2017 a zabývala se také Analýzou situace týkající se nafty patřící České republice, která byla skladovaná v německém Kraillingu.

Na program byly mimo jiné pro informaci předloženy Zpráva o činnosti Výboru pro zpravodajskou činnost za rok 2017, Zpráva o činnosti Výboru pro kybernetickou bezpečnost za rok 2017, Zpráva o činnosti Výboru pro koordinaci zahraniční bezpečnostní politiky za rok 2017, Zpráva o činnosti Výboru pro obranné plánování za rok 2017 a Zpráva o činnosti Výboru pro vnitřní bezpečnost za rok 2017. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: První střelby strakonických vojáků na misi v Litvě

22:30 Armáda ČR: První střelby strakonických vojáků na misi v Litvě

Strakoničtí vojáci absolvovali střelby z protiletadlových raketových kompletů RBS-70. Spojené byly h…