Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté

06.07.2016 9:20 | Zprávy

Čtvrtým rokem pokračuje projekt bulhraských hlídek, který zajišťuje odbor mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia.

Na bulharském a chorvatském pobřeží jsou čeští policisté
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Dva policisté, kteří jsou od začátku prázdnin nasazeni v oblasti Burgas v Bulharsku, nemají žádné výkonné pravomoci, ale jsou zde k dispozici občanům ČR, kteří se dostanou do složité situace, či konfliktu se zákonem. Policisté jsou k dispozici 24 hodin denně. Kontakt na policisty mají k dispozici všichni delegáti cestovních kanceláří i příslušníci bulharské policie, kteří je v případě řešení problému českých občanů sami kontaktují.

Od roku 2008 pravidelně pomáhají policisté také turistům v Chorvatsku. Aktuálně je čtveřice policistů v lokalitách Omiš, Šibenik a Vodice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Výroba masa opět vzrostla, nejvíce drůbežího

19:28 ČSÚ: Výroba masa opět vzrostla, nejvíce drůbežího

Ve 3. čtvrtletí 2025 se na jatkách vyrobilo celkem 117 868 tun masa, meziročně o 5,5 % více, z toho …