Na konferencích a přednáškách veletrhu FOR ARCH vystoupí ministři i zástupci měst

27.08.2014 15:05 | Zprávy

Hlavním tématem mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH je rekonstrukce a revitalizace. Na tuto problematiku zaměřili organizátoři také doprovodný program, který nabídne příležitosti k setkání s předními odborníky ze všech oborů spojených se stavebnictvím a příbuznými obory. Pozvání přijali zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, dopravy i zemědělství, chybět nebudou ani zástupci měst a obcí či profesních organizací působících ve stavebnictví. Pro profesionály jsou připraveny specializované konference, semináře a přednášky. Soubor stavebních veletrhů proběhne ve dnech 16. až 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA a jeho součástí budou kromě FOR ARCHu veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER.

Na konferencích a přednáškách veletrhu FOR ARCH vystoupí ministři i zástupci měst
Foto: FOR ARCH
Popisek: FOR ARCH elektro

Rozvoji stavebnictví pomáhá státní podpora

Masivní zájem o rekonstrukce a revitalizace domů a budov, který je patrný v poslední době, je jasným impulzem pro české stavebnictví negativně poznamenaného ekonomickou krizí. Ke zlepšení situace přispívají státní dotační programy i další aktivity státní správy, které pomáhají vytvářet prostor pro nové stavební zakázky i pracovní příležitosti. „Stavební výroba má vzrůstající trend, a pokud se podaří nastartovat veřejné investice, lze předpokládat návrat stavebnictví do standardních podmínek. Ministerstvo pro místní rozvoj může pomoci stavebnictví zejména zjednodušením získávání prostředků z evropských fondů a zjednodušením procesů podle zákona o zadávání veřejných zakázek. Připravujeme nový zákon o veřejných zakázkách, který přinese nová pravidla pro veřejné zadávání. Kromě přípravy nového chystáme také novelizaci stávajícího zákona,“ představila plánované kroky pro podporu stavebních firem Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj.

Veletrh FOR ARCH již tradičně připravuje doprovodný program, který osloví zejména profesionály napříč obory spojenými s projektováním, plánováním, výstavbou i rekonstrukcí staveb. „Jako velkou přednost našeho veletrhu vidím to, že zde návštěvníkům dává příležitost setkat se a diskutovat o jakékoliv problematice týkající se současného stavebnictví s nejlepšími odborníky v daných oborech,“ vysvětluje Martin František Přívětivý, ředitel obchodního týmu veletrhu FOR ARCH.

Zástupci ministerstev pohovoří o možnostech podpory českého stavebnictví

Na veletrhu proběhne také další ročník největší Konference ředitelů projektových společností působících v ČR. Účastníci se mohou zapojit do diskuse o aktuální situaci v sektoru projektových prací, nových zakázek. Velmi přínosné však mohou být i informace o připravovaných legislativních změnách v pozemním a inženýrském stavitelství. O plánovaných investicích do rozvoje dálnic, silnic, železnic apod. zde přijde hovořit Marian Jurečka, ministr zemědělství ČR, Kamil Rudolecký, náměstek ministra dopravy pro infrastrukturu a další hosté. Příspěvky o situaci v pozemním stavitelství a dopadu zákona o veřejných zakázkách přednesou Věra Jourová, ministryně pro místní rozvoj ČR, Jiří Koliba, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR a Jan Kříž, náměstek ministra životního prostředí ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Nejlépe opravenou kulturní památkou kraje je tvrz v Mladějovicích

10:34 Jihočeský kraj: Nejlépe opravenou kulturní památkou kraje je tvrz v Mladějovicích

Tvrz a panský dům v Mladějovicích, které byly dlouhá léta ve zdevastovaném stavu, se po patnácti let…