Na významné sportovní akce dá MŠMT přes 30 milionů

17.04.2018 10:50

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pošle na významné sportovní akce v České republice více než 30 milionů korun. Průběžná investiční výzva byla vyhlášena v rámci programu Hlavní směry rozvoje sportovní infrastruktury ČR 2017-2024.

Na významné sportovní akce dá MŠMT přes 30 milionů
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Dotace je zacílena na významné mezinárodní sportovní akce na území České republiky. „Stoprocentní dotaci přidělujeme akcím, kde se předpokládá významný společenský, sportovní, hospodářský a ekonomický přínos pro republiku, dotaci do výše osmdesáti procent poskytneme akcím středního a menšího rozsahu, kde se předpokládá v rámci medializace výrazná propagace české reprezentace v daném sportu. Preferujeme areály, kde se pravidelně konají další významné akce, a investice tak není jednorázová,“ upřesnil zacílení finanční podpory náměstek pro řízení sekce sportu a mládeže Karel Kovář a pokračoval: „V této chvíli byly k podpoře navrženy tři investice v celkové částce 31 050 000 korun. Pro celý rok 2018 je pro tento účel vyčleněno až sedmdesát milionů korun,“ dodal náměstek Kovář.

O dotaci z programu Významné sportovní akce může žádat spolek, který má oblast sportu jako svou hlavní činnost nebo spolek, který vykonává činnost sportovního svazu s celostátní působností a má ve svém sportovním odvětví národní sportovní autoritu a je jediným uznaným zástupcem České republiky v Mezinárodním olympijském výboru. Žádat může také spolek, který vykonává činnost střešní organizace a také spolek splňující podmínky stanovené občanským zákoníkem s celostátní působnosti v oblasti sportu s členstvím v MSF (mezinárodní sportovní federaci).

Výsledky programu Významné sportovní akce ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hasičský záchranný sbor: Vánoční požáry tématem Českého rozhlasu

16:13 Hasičský záchranný sbor: Vánoční požáry tématem Českého rozhlasu

V pátek 14. prosince 2018 od 14:05 hodin byla hostem Českého rozhlasu České Budějovice tisková mluvč…