Náčelníci generálního štábu vzpomínali na generála Tomáše Sedláčka

08.01.2016 10:45

Bývalí náčelníci Generálního štábu Armády České republiky společně se současným, generálporučíkem Josefem Bečvářem, si v předvečer výročí narození armádního generála Tomáše Sedláčka (8. ledna 1918) připomněli památku a odkaz člověka, jehož osudy jsou nerozlučně spojeny s osudy našeho státu i armády.

Náčelníci generálního štábu vzpomínali na generála Tomáše Sedláčka
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR

„Generál Sedláček mne přijímal do armády,“ vzpomínal vždy historicky první náčelník Generálního štábu Armády České republiky generál Karel Pezl, který toto setkání inicioval, ale který se kvůli nemoci z toho letošního omluvil.

Místem, které vojákům bude už vždy připomínat osobnost generála Sedláčka, jsou pražské Dejvice. Právě zde u jeho pomníku v kasárnách Posádkového velitelství Praha uctili jeho památku generál plukovník ve výslužbě Jiří Nekvasil, armádní generálové v záloze Jiří Šedivý, Pavel Štefka a Vlastimil Picek.

Z dnešního setkání všichni zúčastnění zaslali zdravici armádnímu generálu Petru Pavlovi, předsedovi Vojenského výboru NATO, který se ze závažných pracovních důvodů organizátorům za svoji nepřítomnost omluvil.

Generálplukovník Jiří Nekvasil jménem všech poděkoval veliteli Posádkového velitelství Praha plukovníku gšt. Milanu Virtovi a dlouholetému příteli armádního generála Tomáše Sedláčka Lubomíru Adamusovi za uskutečnění tohoto unikátního setkání a všem příslušníkům Posádkového velitelství Praha za organizaci a vytvoření příjemné atmosféry. Zároveň vyzval všechny přítomné, aby se zde za rok v tuto dobu a tomto místě opět setkali. Náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář přítomné ujistil, že toto výjimečné a neformální setkání plně podpoří.

Věnec k pomníku Tomáše Sedláčka položili bývalí náčelníci generálního štábu Armády České republiky. Zleva generálové Picek, Štefka, Nekvasil a Šedivý

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Litoměřice opět bojuje o hlasy

21:31 Nemocnice Litoměřice opět bojuje o hlasy

I v letošním roce se Nemocnice Litoměřice, a.s. aktivně zapojila do celostátního hodnotícího projekt…