Centrum Kosatec České abilympijské asociace v Pardubicích působí aktivně na chráněném trhu práce již několik desítek let. Od počátku své činnosti se zaměřuje na zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Tito lidé nemají mnoho příležitostí k pracovnímu uplatnění.
„Pracují u nás hendikepovaní v rámci mnoha pracovišť, mezi které patří také kuchyně s jídelnou a pekárnou, šicí nebo keramická dílna,“ říká Jaromír Krpálek, předseda spolku. „Dříve fungovala tréninková kuchyně s jídelnou a kavárna ve Sladkovského ulici a druhá tréninková kuchyně s pekárnou a výrobnou svačinek v Hlaváčově ulici. Příspěvek Nadace ČEZ nám umožnil oba provozy sloučit a vytvořit pracovní místa pro lidi s těžšími zdravotními problémy,“ upřesňuje Krpálek.
Na většině pracovních pozic v obou provozech pracují lidé s hendikepem, jejichž zdravotní stav jim často neumožňuje zvedání či nošení břemen, řízení motorového vozidla, ani okamžité řešení náhlých změn, které provoz pekárny přináší. Oba provozy byly centrálně sloučeny do jednoho střediska – do Centra Kosatec ve Sladkovského ulici. S tím bylo spojeno mnoho starostí a finančních výdajů. Byla potřeba spousta stavebních úprav, namátkou - rozšíření prostor kuchyně o pekárnu, přestavba šaten, renovace a rozšíření provozu stravování.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva