Nadace ČEZ: Cenu nadace získal 14letý IT talent Vojta

24.01.2023 11:48 | Komerční článek

Čtrnáctiletý Vojtěch Vašek, žák deváté třídy mohelnické Základní školy Vodní, získal v anketě Mohelnický talent 2022 Cenu Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: Cenu nadace získal 14letý IT talent Vojta
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Město ho společně s energetiky vybralo díky jeho nadšení pro informační technologie – to prokázal například v krajském kole soutěže Office Aréna, které s přehledem vyhrál. „Jednou bych chtěl dělat se softwarem počítačů, například programátora aplikací,“ svěřil se mladý ajťák. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 42135 lidí

Zatím jsou počítače pro Vojtu největším koníčkem, hraní her se ale věnuje jen výjimečně. „Většinu svého času strávím sledováním videí z YouTube. Denně přijmu gigabajty informací o různých zajímavých tématech, hlavně o technologiích,“ upřesnil Vojtěch Vašek.

„Díky finanční podpoře Nadace ČEZ jsme mohli uspořádat důstojnou společenskou akci, která zabavila zaplněný sál kulturního domu. Naše talentované děti tak mohly zažít dvojnásobnou radost – ze získaných cen i z ovací diváků. Věřím, že je to bude motivovat k dalšímu úsilí, protože za jejich úspěchy je nejen talent, ale taky tvrdá dřina,“ řekla místostarostka Jana Kubíčková a dodala, že ocenění patří zároveň všem učitelům, vedoucím kroužků a trenérům, kteří se dětem věnují.

Energetici podporují talentované děti ve městě pravidelně. „V Mohelnici dodáváme lidem teplo, navíc tady provozujeme kogenerační jednotku. Proto jsme rádi, že se můžeme jako dobří sousedé zapojit i do aktivit, které překračují rozměry našeho byznysu. Rozhodli jsme se právě pro podporu talentů, protože aktivity města v této oblasti jsou v rámci regionu výjimečné a za podporu opravdu stojí,“ vysvětlil aktivitu energetiků mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Město Mohelnice vyhlásilo vítěze ankety Mohelnický talent už po desáté. Oceňuje v ní žáky škol i dětské kolektivy, jež projevili mimořádný talent nebo uspěli v oblasti kultury, sportu nebo společenských a přírodních věd. V posledních letech se na vyhodnocování podílí i Nadace ČEZ – poprvé získal její cenu v roce 2018 excelentní kytarista, šachista a matematický talent Jan Kolář.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

19:02 Královéhradecký kraj: Rok 2023 byl pro technické služby ve znamení inovací a nových projektů

Komunikace s širší veřejností, digitální mapy, interaktivní hřiště nebo aplikace pro hlášení drobnýc…