Nadace ČEZ: Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů

15.01.2019 21:44

Neziskovky, školy, zdravotnická a sociální zařízení, města a obce, místní komunity či sportovní spolky se také letos mohou opět obracet na Nadaci ČEZ s žádostmi o finanční podporu v rámci některého z grantových řízení. Například o příspěvek na výsadbu stromů je možno požádat do konce ledna. Jen loni podpořila energetická nadace přes tisíc dobročinných projektů za více než 175 miliónů korun.

Nadace ČEZ: Do konce ledna je možno požádat o příspěvek na výsadbu stromů
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Pro letošní rok vypsala Nadace ČEZ pět grantových řízení: Oranžové hřiště, Stromy, Oranžový přechod, Podpora regionů a Zaměstnanecké granty. Žádosti o grant přijímá nadace již nyní, a to pouze přes elektronický formulář.

Obce a města, které by chtěly s podporou Nadace ČEZ vysázet nové stromořadí už na jaře, si musí pospíšit. Pro první etapu výsadby stromů končí lhůta pro odevzdání žádostí už 31. ledna. Žádosti o grant na podzimní výsadbu bude nadace přijímat v průběhu května.

Do konce března nadace přijímá žádosti v programech Oranžový přechod a Zaměstnanecké granty. Naopak celoročně lze žádat o výstavbu Oranžových hřišť a finanční podporu projektů v regionech.

Na sportovních či kulturních akcích a letních festivalech se opět objeví Oranžová kola, charitativní projekt nadace, který do dobročinných projektů zapojuje zájemce z řad veřejnosti prostřednictvím pohybové aktivity. V roce 2018 roztáčeli lidé pedály Oranžových kol na 30 akcích po celé republice a pro 57 neziskovek vyšlapali více než 3 miliony korun.

I letos budou moci díky aplikaci EPP Pomáhej pohybem rozhodovat o podpoře některých projektů i sami lidé. Například loni takto pomohli na jihu Čech získat 56 tisíc korun na speciální rehabilitační postel těžce postiženému Jiřímu Jandovi z Jindřichova Hradce. Během pouhého dne pomohlo Jirkovi 1200 uživatelů svým pohybem získat 200 tisíc bodů, a velice rychle tak dali nadaci zelenou k uvolnění částky.

V loňském roce podpořila Nadace ČEZ více jak tisíc projektů z oblasti kultury, volnočasových aktivit, životního prostředí, bezpečnosti či sociální sféry nebo vzdělávání částkou přes 175 milionů korun. „Pomáháme městům a obcím s finanční stránkou různě zaměřených projektů. Pokud svůj záměr prostřednictvím kvalitně zpracované žádosti o nadační grant obhájí, mohou se i letos těšit na nová Oranžová hřiště, výsadbu zeleně a na podporu dalších veřejně prospěšných projektů,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: USA provozují 94 jaderných reaktorů

7:34 ČEZ: USA provozují 94 jaderných reaktorů

Prezident Joe Biden jádro považuje za důležitý prvek pro dosažení uhlíkové neutrality. Celková insta…