Nadace ČEZ: Do západních Čech přinesla EPPka téměř osm milionů korun

23.05.2020 14:02 | Zprávy

Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny; díky více než 460 tisícům uživatelům rozdala už přes 111 milionů korun.

Nadace ČEZ: Do západních Čech přinesla EPPka téměř osm milionů korun
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

V západních Čechách tak za pět let bylo díky sportující veřejnosti prostřednictvím aplikace EPP-Pomáhej pohybem podpořeno celkem 112 projektů za 7 962 677 korun. V Karlovarském kraji to bylo konkrétně 33 projektů za 2 063 452 a Plzeňském 79 projektů za 5 899 225 korun.  Uživatelé aplikace sbírali body pro neziskové projekty prostřednictvím 26 různých pohybových aktivit. Již od počátku přitom nejčastěji volí chůzi (40 %), následuje běh a cyklistika (po 20 %). Milovníci týmových sportů pak nejčastěji pomáhali potřebným nejoblíbenějšími hrami, a to fotbalem a hokejem.  

V případě vyloženě zimních sportů převládají běžky, klasické lyžování i skialpinismus a také pohyb ve sněhu na sněžnicích.  Vodním vévodí kajak, paddleboard a samozřejmě plavání. Indoorové sporty zastupuje hlavně tanec,   aerobik a posilování. Oblíbené jsou i kolečkové brusle, největší nárůst loni zaznamenala kategorie Nordic walking neboli severská chůze. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mírová dohoda

Vy to, s čím nyní přichází USA považujete za mírovou dohodu? Já to vidím tak, že vlastně jen nechává Ukrajinu napospas Rusku. Nebo v čem je podle vás kompromisní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Ohlédnutí za císařem

11:27 Policie ČR: Ohlédnutí za císařem

Rekonstrukce bitvy u Slavkova byla největší za poslední roky.