Nadace ČEZ: Dobrovolní hasiči v Červeném Kostelci mají moderní vyprošťovací zařízení

27. 2. 2019 14:21

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Červeného Kostelce na Královéhradecku rozšířila svoji výbavu o nové vyprošťovací zařízení. Na jeho pořízení uživatelé aplikace EPP vysportovali 100 000,- korun od Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: Dobrovolní hasiči v Červeném Kostelci mají moderní vyprošťovací zařízení
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Nákup nového vyprošťovacího zařízení pro JSDH  v Červeném Kostelci umožní jednotce kvalitněji zasahovat především u dopravních nehod, kde je k záchraně života potřeba každá minuta. Pomocí rozpínacího nástroje a nůžek se tak dobrovolní hasiči mnohem rychleji „prostřihají“ k zaklíněné osobě.

Jen v loňském roce hasiči absolvovali 173 výjezdů, z toho 26 k dopravním nehodám.

„ V případě dopravní nehody dokážeme poskytnout potřebnou pomoc zraněným mnohem rychleji a ušetřit tak cenné minuty. Náš sbor funguje i jako technická pomoc při mimořádných událostech, při zdolávání požárů a záchranných pracích při živelných pohromách. Díky Nadaci ČEZ jsme pořídili speciální záchranné a vyprošťovací zařízení, které se skládá z nůžek, rozpínacího válce a rozpínacího zařízení. Rád bych poděkoval všem, kteří pro nás sportovali a věnovali nám své body v aplikaci Pomáhej pohybem,“ říká velitel červenokosteleckých hasičů Petr Nejman.

Aplikace EPP – Pomáhej pohybem zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. Aktuální grantová řízení naleznete na www.nadacecez.cz.

Mobilní aplikaci EPPsi od svého vzniku v květnu 2015 nainstalovalo již 400 tisíc lidí a jejím prostřednictvím podpořili 1060 dobročinných projektů za celkem 78 milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Na co si dávat pozor při výběru skipasu

22:11 dTest: Na co si dávat pozor při výběru skipasu

Se zvyšujícím se počtem nových lanovek a vleků, rozšiřováním sjezdových tratí a propojováním lyžařsk…