Nadace ČEZ: Energetici vyšlapali na kolech sto tisíc pro hendikepovaného kamaráda

02.08.2022 17:51 | Komerční článek

Desátý ročník charitativního Metrostav handy cyklomaratonu vyhrála v kategorii čtyřčlenných týmů parta energetiků v dresech charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem, kterou provozuje Nadace ČEZ.

Nadace ČEZ: Energetici vyšlapali na kolech sto tisíc pro hendikepovaného kamaráda
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Ta jejich energii vynaloženou na trase převedla na 100 tisíc korun pro Daniela Antalu z Teplic, který vloni skončil po vážném úrazu na vozíčku.

„Je to krásná zpráva. Po loňském úrazu, který mě upoutal na vozík, mi dává sílu bojovat moje dvouletá dcerka. A samozřejmě každá pomoc od lidí, moc za to chlapům děkuji,“ řekl třicetiletý Daniel Antala, který nyní podstupuje náročné operace a pravidelnou rehabilitaci. Peníze od Nadace ČEZ využije na nákup speciálních dlah a dalších pomůcek, které mu usnadní samostatný pohyb.

Anketa

Bojíte se, že kvůli globálnímu oteplení masivně vyhoří naše lesy?

4%
94%
hlasovalo: 3804 lidí

Letošní ročník Metrostav handy cyklo maratonu, jehož základním pravidlem je štafetově ujet trasu dlouhou 2222 kilometrů v limitu 111 hodin, patřil podle účastníků k nejnáročnějším v celé historii. „Byla to neuvěřitelná jízda za slunce i v dešti, zastihlo nás i několik bouřek. Cestou jsme pomáhali jinému týmu při nehodě jezdkyně, přenášeli kolo konkurenčnímu týmu, protože klučina neměl nohu a trasa vedla po schodech, prostě pomoc na prvním místě,“ popsal přátelskou atmosféru závodu kapitán týmu Vítězslav Chmelař, šéf elektrárny Dlouhé stráně.

S ním si charitativní štafetový kolík předávali Michal Hampl z Elektrárny Ledvice, Martin Procházka z Jaderné elektrárny Dukovany a Michal Šiška, který ujel na handbiku neuvěřitelných 396 kilometrů.

2222 kilometrů dlouhou trasu, která vedla kolem rozhleden po všech krajích České republiky, absolvoval tým EPP – Pomáhej pohybem za 3 dny, 13 hodin a 38 minut.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Co byste řekla na pražskou koalici ODS a ANO?

Vypadá to totiž, že se váš lídr, kterého jste tak vehementně prosazoval, byť jste byl proto často mnohým smích, se s nikým jiným asi nedohodne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberecký kraj: Více než 52 milionů míří k nízkopříjmovým domácnostem na nové kotle

19:38 Liberecký kraj: Více než 52 milionů míří k nízkopříjmovým domácnostem na nové kotle

Rada Libereckého kraje schválila prvních 339 žádostí o kotlíkové dotace za více než 52 milionů korun…