Nadace ČEZ: Festival Energie pro kulturu přinesl zábavu i pomoc do Hradce Králové

15.08.2020 14:50

Festival Energie pro kulturu během léta navštíví 6 měst v České republice, kde bude pomáhat podpořit kulturní scénu, kterou zasáhla opatření související s pandemií.

Nadace ČEZ: Festival Energie pro kulturu přinesl zábavu i pomoc do Hradce Králové
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

V Hradci Králové tak diváci mohli spatřit úžasné vystoupení Cirku La Putyka nebo emotivní koncert Anny K. Účastníci festivalu mohli také pomoci minutou šlapání na oranžovém handbiku Nadace ČEZ a podpořit Divadlo Drak nebo Základní uměleckou školu Habrmanova. Pro obě organizace návštěvníci festivalu vyšlapali celkem 96 44 korun.

Letní putovní festival s názvem Energie pro kulturu se setkal s velkým zájmem i v Hradci Králové. V Žižkových sadech návštěvníci ve dnech 13. a 14. srpna podpořili známé umělce, kteří nemohli za koronavirové krize vystupovat. I přes vysoké letní teploty si diváci báječně užili vystoupení Cirku La Putyka, Kašpárka v rohlíku nebo koncert Anny K.

Projekt má za cíl podpořit známé celebrity i lokální umělce. Každý účastník putovního festivalu mohl také pomoci dobré věci minutou šlapání na oranžovém handbiku Nadace ČEZ. V Hradci se šlapalo pro Divadlo Drak a pro Základní uměleckou školu Habrmanova.

V pátek 14. srpna „vyšlapali“ návštěvníci společně pro Divadlo Drak 55 413,- Kč. Příspěvek bude využit na zabydlení zeleného prostoru před divadlem volně přístupnými herními prvky. Nebude to klasické dětské hřiště, ale vystavené objekty, které budou tematicky propojené s estetikou a kouzlem loutkového divadla. Tři tam již stojí a další budou doplněny právě z daru od Nadace ČEZ.
Minutou jízdy lidé pomohli i Základní umělecké škole Habrmanova v Hradci Králové. Výtěžek ve výši 41 034,- Kč podpoří nadané žáky v hudebním, výtvarném nebo tanečním oboru.

Symbolické šeky těsně před koncertem Anny K. převzal od zástupkyně Nadace ČEZ Šárky Lapáčkové Beránkové za Divadlo Drak Tomáš Jarkovský a za ZUŠ Habrmanova Petr Raabenstein.

Putovní festival se dále přesouvá do Českých Budějovic, Ostravy a Liberce, kde zakončí svoji štaci 11. září (více ZDE). V Českých Budějovicích 27. a 28. srpna vystoupí Miro Žbirka, v Ostravě 3. a 4. září Aneta Langerová a festival skončí 10. a 11. září v Liberci, kde vystoupí Tata Bojs.

Podpořené organizace

Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla o.p.s.
Divadlo Drak je domácí hradeckou scénou, jehož tvorba od počátku vychází nejen z tradice (východo)českého loutkářství, ale také z principu originální autorské tvorby pro děti i dospělé založené na imaginaci a neotřelé nápaditosti. Za svou historii bylo často průkopníkem nových metod a tvůrčích postupů a získalo četná ocenění u nás i v zahraničí. Více informací ZDE.

Základní umělecká škola
ZUŠ Habrmanova v Hradci Králové vyučuje žáky v hudebním, výtvarném a tanečním oboru. Vyučuje jak děti předškolního věku od 5 let, tak dospělé žáky. Od školního roku 2020/21 organizuje Akademii pro seniory. Více informací ZDE.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM navýšil příjem státního rozpočtu o 600 tisíc za prodej pozemku v Čeladné

22:11 ÚZSVM navýšil příjem státního rozpočtu o 600 tisíc za prodej pozemku v Čeladné

Pracoviště ÚZSVM ve Frýdku-Místku prodalo prostřednictvím elektronického aukčního systému pozemek v …