Nadace ČEZ: Malí pacienti klimkovických lázní otestovali na dětském dni Oranžové hřiště

05.06.2023 8:42 | Komerční článek

Atrakce Oranžového hřiště postaveného ještě v covidových dobách si teď užívají malí pacienti lázní v Klimkovicích nedaleko Ostravy naplno. Otestovali ho netradičním desetibojem, který pro ně u příležitosti Mezinárodního dne dětí připravili jejich fyzioterapeuti.

Nadace ČEZ: Malí pacienti klimkovických lázní otestovali na dětském dni Oranžové hřiště
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Originálním propojením s pohybovými hrami můžeme nenásilně pokračovat v rehabilitaci dětí. Díky tomu je pro nás Oranžové hřiště mimořádně přínosné,“ vysvětlila Miluše Bílská, referentka kultury a volného času Sanatorií Klimkovice, které podporují léčbu pohybového ústrojí.

Oranžové hřiště využívají kromě lázeňských hostů i děti z Klimkovic. Příspěvek Nadace ČEZ ve výši 700 tisíc Kč pokryl nákup herních prvků, například kolotoče, šplhací sestavy, houpaček, houpadel a trampolíny, a jejich instalaci.

Anketa

Jste pro schválení česko-americké obranné dohody DCA?

4%
95%
hlasovalo: 35847 lidí

Hřiště vybudoval spolek Čisté Klimkovice. „Navazuje na náš lesní park, který postupně doplňujeme o další hrací, ekologické i estetické prvky už od roku 2011. Do parku přijíždějí za odpočinkem celé rodiny z našeho města i z okolí, k procházkách ho využívají malí i velcí klienti lázní. Nyní děti mají další místo pro zábavu na hřišti, kde se budou potkávat návštěvníci parku spolu s klienty lázní. Vznikl tím zcela přirozený prostor pro integraci,“ řekl předseda spolku Čisté Klimkovice Jakub Unucka.

Na hřišti je třináct herních prvků, některé s dopadovými plochami, takzvanými grass deskami, a dále osm laviček. Moderní vybavení je kovové, ošetřené pozinkováním. „Se Sanatorii Klimkovice spolupracujeme dlouhodobě, provozujeme tady například kogenerační jednotku, která do lázní dodává teplo a teplou vodu. Zároveň se snažíme fungovat jako dobří sousedé a být prospěšní hlavně dětem,“ řekl za Skupinu ČEZ generální ředitel společnosti ČEZ Energo Martin Václavek.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Párování.

Probíhá párování koalice a opozice? Pokud ano, nejsou potom "obstrukce" jen divadlem pro voliče a opozice to koalici hodně usnadňuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

11:27 Jindřišská zůstává majetkem České pošty, zájemce nenašla

V úterý 14. května byl termín pro registraci zájemců o koupi areálu na rohu pražských ulic Jindřišsk…