Nadace ČEZ: Malí táborníci si užívají prázdniny v opravené klubovně

12.07.2018 10:23

Dětský smích a prázdninová pohoda vládnou v letním dětském táboře Zámostí- Blata nedaleko Jičína. 80 táborníků zde tráví svůj volný čas v krásném prostředí Českého ráje. Díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ mají malí táborníci opravenou klubovnu a jídelnu, kde tráví společné chvíle.

Nadace ČEZ: Malí táborníci si užívají prázdniny v opravené klubovně
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Hřiště na plážový volejbal s  jemným bílým pískem a okolo několik desítek stanů, to je první pohled, který se Vám naskytne, když přijedete do tábora. Pak už jen hemžení  malých táborníků, veselý smích a pokyny zkušených vedoucích a personálu. Takhle tráví své prázdniny na 80 dětí a právě běží první turnus dětského tábora.

Díky Nadaci ČEZ/ www.nadacecez.cz / , která přispěla na opravu vnějšího pláště dřevěné budovy z roku 1994 částkou 62 tisíc korun, mají účastníci tábora zrekonstruované prostory klubovny a jídelny, kde tráví společný čas.
Došlo i na slavnostní střižení pásky. Ale děti více zajímal polárkový dort a dětské šampaňské, které si pro ně při této příležitosti připravili jejich vedoucí.

„Jsme organizace, která se stará o letní dětské tábory, a jsme proto velmi rádi, že i Nadace ČEZ podporuje aktivní trávení volného času dětí. Vedoucí připravili program tábora tak, aby prostřednictvím her, zážitků a aktivit v přírodě rozvíjeli schopnosti a dovednosti dětí, a k tomu potřebujeme i kvalitní zázemí,“ říká Kateřina  Homolová, hlavní vedoucí tábora.

Projekt je určen dětem, kterých se na tábořišti každoročně vystřídá více než 300. Tato budova je důležitou součástí stanového tábora zejména za nepříznivého počasí a jako místo her a společného setkávání a stravování. Děti díky nám mohou  prožit dobrodružné  prázdniny v srdci Českého ráje a navázat přátelství na celý život.

„S úhradou nákladů na rekonstrukci pomohla táboru Nadace ČEZ, která projekt nasadila do své aplikace EPP – Pomáhej pohybem – více informací naleznete na http://www.pomahejpohybem.cz/ . Finanční příspěvek Nadace ve výši 62 tisíc korun tak podpořili sportující uživatelé aplikace třeba jízdou na kole, během či procházkami, při kterých sbírali potřebné body pro realizaci projektu“, upřesňuje ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

22:03 Ministerstvo obrany: LOM PRAHA uzavřel dohodu o průmyslové spolupráci v projektu F-35

V pondělí 20. května 2024 byla uzavřena Dohoda o projektu průmyslové spolupráce (ICPA – Industrial C…