Nadace ČEZ: Nové šatní skříně pro Charitu Nový Hrozenkov zvýší bezpečnost starých lidí

10.05.2021 20:29

Bezpečnost a zdraví lidí dnes závisí nejen na dodržování pravidla 3R, ale také na zapojení rozumu a zavedení přísnějších hygienických pravidel do běžného života. To byla hlavní myšlenka šéfky Charity Nový Hrozenkov, když se rozhodla sehnat pro své zaměstnance šatní skříně na civilní oděv.

Nadace ČEZ: Nové šatní skříně pro Charitu Nový Hrozenkov zvýší bezpečnost starých lidí
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

„Ve třech objektech máme 80 zaměstnanců, kteří zajišťují několik sociálních služeb. Prostory jsou navíc velmi omezené, takže jsme si museli vše nechat vyrobit na míru, což bylo náročnější a samozřejmě nákladnější. Naštěstí nám přispěla Nadace ČEZ, která je naším tradičním partnerem,“ říká ředitelka Charity Nový Hrozenkov Danuše Martinková.

Valašská charitní organizace získala od energetiků 70 tisíc korun díky aktivitě lidí, kteří nákup skříněk podpořili svou energií v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem. „Je to krásný nápad. Když byl náš projekt nasazený v aplikaci, sportovali s mobilem všichni zaměstnanci i se svými rodinnými příslušníky,“ směje se Danuše Martínková.

Šatní skříně slouží pečovatelkám a zdravotním sestrám i dalším zaměstnancům, kteří přicházejí do styku s klienty Charity. „Teď si mohou po příchodu do práce bezpečně převléknout své civilní šaty a nechat je odděleně od pracovního vybavení, což výrazně zvýšilo hygienické standardy na našich pracovištích,“ dodává šéfka Charity Nový Hrozenkov.

Charita provozuje v Novém Hrozenkově domov pro seniory rodinného typu a v sousedním Halenkově denní stacionář. Kromě dalších sociálních služeb poskytuje zejména terénní péči pro staré a hendikepované lidi v horském prostředí, kde není žádné město, jen sedm vesnic s mnoha údolími. Například v Huslenkách pečovatelka denně najede 80 kilometrů. Velké Karlovice mají zase rozlohu jako stará Vídeň a domy na samotách jsou někdy od sebe vzdáleny desítky kilometrů.

Charita denně dováží obědy 175 uživatelům pěti auty po dobu tří hodin. Nejde přitom jen o položení jídlonosičů na plot, ale většinou také o krátké setkání s každým uživatelem, s otázkou, zda je v pořádku a něco nepotřebuje. Pro některé lidi na samotách jsou totiž pracovníci Charity Nový Hrozenkov jediní, kteří se s nimi potkají, a tak jim vlastně zprostředkovávají kontakt s okolím. Odměnou pro zaměstnance Charity je spokojenost klientů a to, že ve většině případů mohou dožít tam, kde jsou zvyklí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČNB: Informace pro zájemce o chráněný účet

22:54 ČNB: Informace pro zájemce o chráněný účet

Česká národní banka společně s Ministerstvem spravedlnosti ČR připravila návod pro zájemce o chráněn…