Nadace ČEZ: Pardubická škola Svítání má nové vybavení

25.02.2021 14:21

Díky Nadaci ČEZ a její aplikaci EPP má Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s., nový nábytek, hračky, pomůcky a další vybavení pro školní družinu. Na nákup zařízení přispěla Nadace ČEZ částkou 75 tisíc korun, kterou lidé vysportovali v rámci aplikace EPP – Pomáhej pohybem.

Nadace ČEZ: Pardubická škola Svítání má nové vybavení
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, o.p.s. poskytuje vzdělávání a navazující služby dětem a mladým lidem se zdravotním postižením. Ze skromné školičky je dnes organizace, která žákům nabízí celou škálu vzdělávacích a doplňkových služeb. „Vedeme děti ke sportu a kultuře. Naši tanečníci, stepaři a bubeníci vystupují na řadě prestižních akcí v regionu. Pravidelně se prezentujeme výrobky svých žáků. Své svěřence se snažíme připravit na běžný život a integrovat je do většinové společnosti“, upřesňuje aktivity ředitelka školy Miluše Horská, která je současně předsedkyní Výboru pro sociální politiku Senátu Parlamentu České republiky.

„Na východě Čech bylo podpořeno za více jak pětileté fungování aplikace 166 projektů za více jak 11 milionů korun.V Královéhradeckém kraji to bylo v roce 2020 celkem 16 projektů za 1 267 000 Kč. Podporu díky EPPce získali například házenkáři v Jičíně, Sbor dobrovolných hasičů v Ostroměři pořídil nový defibrilátor nebo Sportovní klub hasičů Královéhradeckého kraje nakoupil potřebný materiál. V Pardubickém kraji v EPPce bylo 11 projektů v roce 2020 za 733 928 Kč. ZŠ Svítání v Pardubicích tak mohla vybavit sociální službu, ceny za dabing se konaly v Přelouči a běhalo se Okolo Hlubáku. Nebo Centrum Kosatec vybavilo novou kuchyni“, upřesňuje Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.

Školní družina je nedílnou součástí školy a slouží k mimoškolnímu vzdělávání žáků se zdravotním postižením. Místnost je v přízemí budovy se vstupem na velkou zahradu. Nevyhovující zařízení bylo díky Nadaci ČEZ vyměněno a prostory byly dovybaveny. Žáci a klienti školy SVÍTÁNÍ tak využijí nové pomůcky, hračky, hry, knihy, sportovní nářadí nebo audiovizuální techniku. Nový je i nábytek se spoustou úložných prostor a nové stoly se židlemi k práci i zábavě. A K odpočinku slouží nová velká pohovka a relaxační koberec. Z nového vybavení mají radost nejen žáci, ale i učitelé a terapeutičtí pracovníci, kterým se v novém prostředí mnohem lépe pracuje.

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14894 lidí

„V tomto krásném prostředí máme jedinečný prostor k navozování a vytváření pohody žáků. Rádi se zde setkáváme při volnočasových aktivitách,“ doplňuje Miluše Horská.

Škola SVÍTÁNÍ je velkou organizací pomáhající více než 700 žákům a klientům se speciálně vzdělávacími potřebami. Zaměstnává více jak 120 pracovníků. Od Nadace ČEZ nedostala dar poprvé. Před třemi lety Nadace ČEZ pomohla s vybavením nové sociální služby částkou 50 tisíc korun.

Mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem je nástroj, díky kterému má uživatel možnost vlastním aktivním pohybem určovat, které projekty a v jaké výši má Nadace ČEZ finančně podpořit. Aplikace zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i běh na běžícím pásu v tělocvičně) a kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body. Tyto body může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou.

Přehled všech podpořených projektů si můžete prohlédnout ZDE.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace nezávislých divadel: Změnu na postu ministra kultury bychom vnímali jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti

18:23 Asociace nezávislých divadel: Změnu na postu ministra kultury bychom vnímali jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti

Otevřený dopis předsedovi ČSSD