Nadace ČEZ: Příbram má nový bezpečnostní prvek, je jím nasvícený Oranžový přechod pro chodce

22.07.2020 19:13

Více než šest tisíc vozidel projede denně oběma směry ulicí Čs. Armády v Příbrami. Přechod přes komunikaci, který se nachází v blízkosti autobusového nádraží a finančního úřadu, tak dosud nebyl příliš bezpečný pro chodce.

Nadace ČEZ: Příbram má nový bezpečnostní prvek, je jím nasvícený Oranžový přechod pro chodce
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Na základě doporučení Dopravního inspektorátu Policie ČR, se proto vedení města rozhodlo přechod vybavit bezpečnostními prvky, včetně jeho nasvícení. Na realizaci tohoto projektu přitom Příbram získala 120 000 korun od Nadace ČEZ v rámci grantu Oranžový přechod.

„Díky nasvícení se přechod stane viditelnější pro řidiče a tím i bezpečnější pro chodce, především děti. Nasvícení přechodu se osvědčí nejen ve večerních a nočních hodinách, ale i v jarním a zimním období, kdy už se později rozednívá či naopak se již brzy stmívá. Jsme pochopitelně rádi, že jsme uspěli v grantovém řízení Nadace ČEZ, která nám na tento Oranžový přechod poskytla 120 000 korun. Celkové náklady na projekt se pak pohybovaly kolem 150 000 korun, přičemž zbytek šel z městského rozpočtu,“ říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.

Nadace ČEZ osvětluje pod dohledem odborníků z řad krajských zástupců BESIP a na základě znalostí a doporučení místních samospráv přechody pro chodce od roku 2013. Od počátku se setkává s velkým zájmem měst, obcí i široké veřejnosti napříč republikou.

„V duchu základního bezpečnostního hesla na silnicích - Vidět a být viděn - podporujeme města a obce v budování osvětlených přechodů v místech, kde se pohybuje hodně lidí a hlavně děti. Proto jsme pochopitelně podpořili i nasvícení přechodu na poměrně frekventované místní komunikaci v Příbrami,“ dodala k tomu Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.

V rámci celé republiky již Nadace ČEZ od roku 2013 podpořila realizaci 182 Oranžových přechodů za celkem 26 337 313 milionů korun. Ve Středočeském kraji vzniklo za stejné období zatím 25 bezpečných přechodů za 3 324 524 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Na tři stovky lidí získaly o víkendu možnost osobně navštívit přísně střežený areál Dukovan

14:08 ČEZ: Na tři stovky lidí získaly o víkendu možnost osobně navštívit přísně střežený areál Dukovan

Podívat se z bezprostřední blízkosti na 125 metrů vysoké chladicí věže, nahlédnout do skladu použité…