Nadace ČEZ: S aplikací EPP už pomáhá přes 590 tisíc Čechů

7.5.2022 7:29 dop. | Komerční článek

Lidé s EPPkou strávili sportováním 7 226 475 hodin a zdolali 41 845 173 kilometrů. Nadace ČEZ prostřednictvím EPP podpořila 2 143 projektů po celé České republice. Aplikace nabízí 26 různých sportovních aktivit, nejoblíbenější je dlouhodobě chůze.

Nadace ČEZ: S aplikací EPP už pomáhá přes 590 tisíc Čechů
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Udělat něco pro své zdraví, a přitom podpořit potřebné. Už sedm let dobrý pocit z pohybu a pomoci druhým propojuje do jednoho zážitku sportovně-charitativní aplikace EPP-Pomáhej pohybem. Díky široké nabídce aktivit si ji oblíbily stovky tisíc lidí. Na jihu Čech už společně podpořili 167 projektů hodnotě přes 12 miliónů korun. Po celé zemi pak pomohli 2 143 neziskovým organizacím částkou přes 160 milionů korun.

Karolínka Kyselová z Nové Bystřice. Čtrnáctiletá slečna, která jako malé miminko ve 4. měsíci věku, prodělala herpetickou meningoencefalitidu. Od té doby je Karolínka prakticky nevidomá, má těžkou mentální retardaci a život jí komplikují každodenní epileptické záchvaty. Loni ji lidé společně s Nadací ČEZ pomohli získat 59 tisíc korun na sportovní kočárek. A to je příklad jen jednoho z mnoha příběhů, které spojují lidi s aplikací EPP.

S charitativní aplikací EPP-Pomáje pohybem už po celé zemi sportuje téměř 600 tisíc Čechů. Ti s její pomocí od roku 2015 podpořili 2 143 projektů po celé republice v hodnotě 160 092 745 korun.

„EPPku jsme od začátku zamýšleli jako aplikaci pro každého, kdo má chuť pomáhat a může se aspoň trochu hýbat. Najdete ji proto jak v mobilech nejlepších českých olympioniků, tak rekreačních sportovců, zapálených turistů, ale třeba i rodičů malých dětí, kteří rádi chodí na procházku s kočárkem, pejskařů, houbařů, nebo vozíčkářů. Nezáleží na tom, jestli běžíte ultramaraton, nebo jdete do obchodu pro rohlíky, každý metr se počítá,“ říká ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Na výběr mají EPPkaři v současnosti celkem 26 různých pohybových aktivit. Nadace ČEZ také reaguje na nejrůznější trendy a náměty samotných uživatelů. Loni třeba rozšířila aktivity o plogging, což je běh spojený se sbíráním odpadků, populární zejména ve skandinávských zemích. Ulevit přírodě od nepořádku po neukázněných turistech mohou EPPkaři třeba při zdolávání některé z etap

Cesty Českem, projektu, který motivuje zájemce obejít celou republiku kolem dokola. Nadace ČEZ vyšla rovněž vstříc požadavkům na vytvoření funkce, která umožňuje propojit jednotlivé uživatele do virtuálních týmů, aby si lidé mohli navzájem sdílet výsledky a motivovat se k lepším výkonům.

Se zapnutou aplikací zatím EPPkaři zdolali 41 845 173 kilometrů, což odpovídá zhruba třetině vzdálenosti Slunce od Země nebo 54 zpátečním letům na Měsíc. Dohromady pak strávili pohybem 7 226 475 hodin neboli 825 let. Jinými slovy, pokud bychom odečetli všechny nasportované hodiny, dostaneme se někam do roku 1197, kdy na český trůn nastupuje Přemysl Otakar I, saracénští piráti sužují jižní Francii a Čingischán podniká ničivé nájezdy na území severovýchodní Číny. 

Aplikaci EPP v průběhu let podpořila řada známých osobností: sportovali s ní například nejznámější český hokejista Jaromír Jágr, paralympionik Jiří ježek, judista Lukáš Krpálek, motocrossař Petr Pilát, vodní slalomáři Amálie Hilgertová a Vavřinec Hradílek, kanoista Lukáš Rohan, šermíř Jiří Beran, tenistky Karolína Plíšková, Barbora Strýcová a Petra Kvitová, moderátorka a horolezkyně Lucie Výborná, či týmy VK ČEZ Karlovarsko, ERA Basketball Nymburk, HC Rytíři Kladno apod.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

22:54 Zpráva o udržitelném rozvoji: ČEZ loni snížil emise, spotřebu vody i produkci odpadů

Skupina ČEZ pokračuje v nastaveném trendu budování udržitelnější energetiky: loni snížila objem vypu…