Nadace ČEZ: Třešně, jírovce, jabloně a vrba aneb dvě lokality Křešic se nově na jaře zazelenají

19.12.2021 4:11 odp. | Tisková zpráva

Odhlučnit místní park od silnice a rovněž zatraktivnit venkovské prostředí tak, aby v něm mohla veřejnost aktivně trávit volný čas.

Nadace ČEZ: Třešně, jírovce, jabloně a vrba aneb dvě lokality Křešic se nově na jaře zazelenají
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Propojit dvě významné turistické církevní památky v obci novou zelení. Dvě různá místa a dva smysluplné projekty spojené v jeden zafinancovala obci Křešice na Litoměřicku Nadace ČEZ v rámci grantu Stromy částkou 95 840 korun. 

Anketa

Bude válka mezi Ruskem a Ukrajinou?

20%
77%
hlasovalo: 17491 lidí

„Prostřednictvím odborné zahradnické firmy jsme vysadili 15 kusů dřevin. Ve spodní části Nádražní ulici tak nyní zakořeňuje 8 třešní ptačích a v lokalitě pod školou 4 jírovce, 2 jabloně a jedna vrba bílá. V prvním případě se jedná o park, v němž už jsou vzrostlé stromy a také hřiště se cvičícími prvky pro seniory a dětské hřiště. Nové stromy jsme nechaly vysadit podél komunikace III. třídy, takže v budoucnu poslouží i jako přirozená protihluková a protiprašná bariéra. Ve druhém případě se jedná o klidovou lokalitu spojující dvě významné a turisticky hojně navštěvované církevní památky - kostely sv. Matouše na Velké Návsi a kostel Navštívení Panny Marie se zázračným pramenem,“ říká starosta Křešic Michal Mančal.

Podle starosty nová výsadba plně respektuje místní podmínky. Jedná se o původní dřeviny, takže budou mít pozitivní přínos pro životní prostředí. Místní i návštěvníci obce pak jistě ocení jejich začlenění do stávající zeleně, „Druhá lokalita s naučnou stezkou s mobiliářem je navíc hojně navštěvována dětmi z mateřinky a žáky základní školy, neboť slouží k jejich celoročním venkovním enviromentálním aktivitám pod vedením pedagogů,“ uzavírá starosta.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ aktivně spolupracuje s regiony, přičemž podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty či z oblasti školství, zdravotnictví a životního prostředí. Grant stromy byl poprvé vyhlášen v roce 2011 a za deset let jeho existence již bylo napříč celou Českou republikou podpořeno 600 projektů nové výsadby zeleně za 64 566 019 korun. Konkrétně v Ústeckém kraji se jedná o 107 projektů za celkem 13 662 850 korun. Více o Nadaci ČEZ ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

CzechInvest: Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

20:32 CzechInvest: Zájem investorů o nemovitosti v Česku nezastavila ani turbulentní doba

Jednou z klíčových služeb agentury CzechInvest je pomáhat investorům ve vyhledaní vhodné lokality pr…