Nadace ČEZ: Uživatelé EPP podpořili v Moravskoslezském kraji projekty za více než tři miliony

24. 1. 2021 9:50

Ani v době nejtvrdších protiepidemických opatření nerezignovali lidé v Moravskoslezském kraji na sport. Výlety, běháním, cyklistikou nebo bruslením lidé překonávali stres a izolaci, někteří sportovci ale pohyb využili i k tomu, aby pomohli druhým prostřednictvím sportovně charitativní aplikace EPP – Pomáhej pohybem. Díky nim vloni „EPPka“ v kraji podpořila 39 projektů v celkové hodnotě přes 3 miliony korun.

Nadace ČEZ: Uživatelé EPP podpořili v Moravskoslezském kraji projekty za více než tři miliony
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Pohyb zlepšuje náladu. Loni lidé kvůli epidemii covid-19 potřebovali pozitivní impulzy tím více. Možná i proto začalo loni s aplikací EPP v Česku sportovat přes 41 000 nových uživatelů. Rodina „EPPkařů“ se tak rozrostla už na téměř 490 000 osob. Neobvyklý rok se odrazil také v nabídce projektů, které uživatelé mohli svým pohybem podpořit. Vedle těch standardních, zaměřených na pomoc různě znevýhodněným či handicapovaným spoluobčanům, podporu místních komunit nebo ochranu životního prostředí, tak posílali vysportované body i na zajištění potravinové pomoci samoživitelům zasaženým epidemií, distanční výuky dětí z chudých rodin, nebo na kulturní zážitky izolovaných seniorů.

„Loňský rok byl pro nás všechny náročný a jsem ráda, že se stovky tisíc našich eppkařů rozhodli mu čelit sportem a pomocí potřebným. Prostřednictvím EPPky udělali nejen něco pro svoje fyzické i psychické zdraví, ale také nabídli pomocnou ruku těm, kdo to nejvíc potřebují. Vážíme si nováčků, kteří s naší aplikací vyšli běhat nebo vyjeli na kole poprvé, i těch, kdo s námi pomáhají delší dobu,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Projekty, podpořené Nadací ČEZ díky energii lidí z EPP – Pomáhej pohybem (výběr):

  • Podpora mobility seniorů upoutaných na lůžko (Sociální služby města Třince), 150 000 Kč;
  • Pečovatelská služba v Beskydech (Charita Jablunkov), 70 000 Kč;
  • Zahrada snů v domově pro seniory (obec Bystřice), 80 000 Kč;
  • Aby dožili svůj život doma (Mobilního hospic Ondrášek), 150 000 Kč;
  • Záchranná brigáda kynologů Moravskoslezského kraje, 80 000 Kč;
  • Mobilní hospic sv. Kryštofa (Charita Ostrava), 100 000 Kč;
  • Zaměstnávání zdravotně a sociálně znevýhodněných lidí (sociální podnik BOTUMY), 70 000 Kč;
  • Tréninková kavárna pro osoby s autismem (Jonášův spolek Hlučín); 60 000 Kč;
  • Myčka podložních mís (Dům seniorů POHODA Orlová), 80 000 Kč;
  • Počítače pro distanční výuku (Dětský domov Čeladná), 150 000 Kč.

Zapnout aplikaci EPP a sbírat body pro neziskové projekty si uživatelé mohou u 26 různých pohybových aktivit. Přestože nejčastěji volí chůzi (40 %), běh a cyklistiku (po 20 %), vyberou si i milovníci sportů týmových (fotbal, hokej), zimních (běžky, lyžování, skialpinismus, sněžnice), vodních (kajak, paddleboard, plavání) či indoorových (tanec, aerobik, posilování). Oblíbené jsou i kolečkové brusle, největší nárůst loni zaznamenala kategorie Nordic walking neboli severská chůze. EPPka nezapomíná ani na handicapované sportovce, kteří ji mohou aktivovat pro jízdu na handbiku nebo na invalidním vozíku.

Jak EPP– Pomáhej pohybem funguje
Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Safari Park Dvůr Králové nad Labem: Narodil se hrabáč. Mládě je nejmenší v historii dvorského chovu

16:33 Safari Park Dvůr Králové nad Labem: Narodil se hrabáč. Mládě je nejmenší v historii dvorského chovu

Samice hrabáče kapského porodila 14. února mládě. Potomek je sice nejmenším v historii dvorského cho…