Nadace ČEZ: V Žichlínku funguje unikátní projekt pojízdné učebny

23.07.2021 11:54

Mobilní centrum pro seniory funguje díky pomoci Nadace ČEZ. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili tento projekt a vysportovali dostatek bodů a Nadace ČEZ přispěla částkou 70 tisíc korun.

Nadace ČEZ: V Žichlínku funguje unikátní projekt pojízdné učebny
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Moderní doba a technologie kladou velké nároky na používání různých chytrých zařízení. Pro seniory je to občas problém, proto Moudrá Sovička z. s. zřídila mobilní centrum.

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 18461 lidí

Jedná se o automobil tranzit upravený na pojízdnou učebnu pro pět osob, kde lidé ze Sovičky během 4 hodinového semináře nebo individuální pomoci učí seniory naplno využívat jejich chytrá zařízení - telefony, tablety a notebooky.

Cílem služby je individuální pomoc seniorům se správným a bezpečným používáním nových informačních a komunikačních technologií. Výhodou je, že takto technicky vybavené vozidlo může nabízet služby při různých akcích, nebo v malých obcích, kde nejsou prostory. Vozidlo je vybaveno wifi sítí, notebookem, chytrým telefonem a tabletem. K dispozici je hodinový ajťák, který přímo na místě seniorům pomůže a poradí. 

V Moudré Sovičce narazíte na specialisty i dobrovolníky, kteří se podílejí na vývoji speciálních služeb pro seniory (např. www.seniorionline.cz), nebo je přímo učí pracovat s moderními přístroji. Pojízdná učebna ročně pomůže až 500 seniorů. Díky technologiím a znalostem, které si osvojí, jsou starší lidé ve spojení se svými blízkými, institucemi jako třeba banky, nemocnice, pojišťovny, města a obce a další, společensky aktivní a v obraze. 

„Za pomoc od Nadace ČEZ jsme velmi rádi. Zařízení mobilního vzdělávacího automobilu nám umožní vzdělávat a pomoci ještě větším počet starších lidí i v menších obcích a městech. Chceme zajistit individuální pomoc kdekoliv a komukoliv, kde je potřeba,“ říká Ing. Tomáš Hubálek z Moudré Sovičky. „Snažíme se a věříme, že s naší pomocí dokážeme snížit pocity osamění u starších lidí“, dodává Tomáš Hubálek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Soutěž na provozní budovu pro návštěvníky bývalého důlního díla Orty u Českých Budějovic

7:14 Jihočeský kraj: Soutěž na provozní budovu pro návštěvníky bývalého důlního díla Orty u Českých Budějovic

Jihočeský kraj vyhlašuje architektonickou soutěž o návrh na novou provozní budovu pro návštěvníky a …