Není to ale proto, že by letos na táborech hrozil zvýšený výskyt angín nebo zlomených nohou – zdravotníci naopak připravují sérii kurzů první pomoci, aby dětem přímo v terénu ukázali, jak nebezpečným situacím předcházet a jak je řešit. Profesionální vybavení pořídili z grantu Nadace ČEZ, která jim přispěla bezmála 50 tisíc korun. „Podobné preventivní a vzdělávací akce děláme dlouhodobě, ale letos se do nich díky novým pomůckám vrhneme s ještě větším nadšením než dříve,“ říká Jana Vavrošová, která má v Medice vzdělávání na starost.
Z grantu pořídila Medica trenažér AED neboli automatizovaného externího defibrilátoru pro nácvik oživování lidí, osm figurín alias „Andul“ v různých velikostech od kojence až po dospělého člověka a maskovací kufřík. „Vycházíme z toho, že člověk si pamatuje jen 20 procent z toho, co slyší, ale 90 procent z toho, co dělá. Pokud chceme, aby si děti něco zapamatovaly a byly připravené v případě potřeby pomoci, musíme jim umožnit si věci ohmatat, vyzkoušet a prožít je,“ vysvětluje Jana Vavrošová a nadšeně popisuje, že dříve měli na 30člennou skupinu jen jednu figurínu, teď jich mohou využít osm.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva