Nadace ČEZ a Oranžové kolo na Zahájení lázeňské sezony v Teplicích

28.05.2024 13:04 | Tisková zpráva

Poslední květnový víkend patřil v Teplicích nejen slavnostnímu Zahájení 870. lázeňské sezony, ale i charitativnímu Oranžovému kolu Nadace ČEZ. Nedělní minutovou jízdu na oranžových handbike si přitom nenechalo ujít 228 zájemců, kteří tak ve dvojicích absolvovali celkem 114 jízd. Výsledkem jejich snažení byla finální částka 100 388 korun. Tu si mezi sebe rozdělily dvě obdarované organizace, a to Swap Teplice, z.s. (50 337 Kč) a WHITE LIGHT I, z.ú. (50 051 Kč). Symbolické šeky na tyto částky předali jejich zástupcům před vystoupením rokenrolové kapely HLAHOL na Ptačích schodech primátor Teplic Jiří Štábl a Miroslav Svoboda, ředitel Elektrárny Ledvice.

Nadace ČEZ a Oranžové kolo na Zahájení lázeňské sezony v Teplicích
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

„Smyslem našeho spolku je nové využívání věcí, které jednomu už neslouží, ale stále mohou být využity druhými. Tím šetříme přírodu a životní prostředí vůbec, redukujeme zbytnou výrobu a produkci odpadu. Provozujeme Centrum nevyužitých věcí pro Teplice a okolí. Přijímáme funkční věci, které už se někomu nehodí, ale na druhou stranu je nechce ještě vyhodit. Ty se pak snažíme různými formami předat dál, aby ještě byly k užitku někomu jinému,“ uvedla Michaela Klennerová, ředitelka Swap Teplice, z.s.  Podle ní poslouží celá finanční částka na rekonstrukci prostor, v nichž vzniká re-use centrum a zázemí pro spolkovou činnost. 

WHITE LIGHT I, z.ú., provozuje v Ústeckém kraji ucelené spektrum certifikovaných služeb pro osoby ohrožené škodlivými závislostmi. „Pomáháme jim předcházet vzniku a rozvoji závislého chování. A také při úzdravě a návratu do života bez škodlivých závislostí. Finance využijeme na pořízení zdravotnického a hygienického materiálu v Kontaktním centru a Terénním programu,“ řekl Oto Kovanda, vedoucí Kontaktního centra Teplice.

Zástupci obou organizací pochopitelně neopomněli během převzetí symbolických šeků poděkovat všem, co se minutovou jízdou na oranžových handbike zasloužili o jejich finanční podporu. Nadaci ČEZ pak za to, že vysportované body přemění na skutečnou finanční hotovost.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. S Oranžovým kolem přitom jeho doprovodný tým (ten se pochopitelně v průběhu let několikrát měnil), objíždí nejrůznější akce a festivaly od roku 2004. Nejdříve to byly dva klasické rotopedy, poté stacionární vyježďovací kola a nyní handbike. Zažitý název Oranžové kolo ovšem zůstal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 169 664 km

16:46 ČEZ číslo týdne: 169 664 km

169 664 kilometrů je celková délka vedení ČEZ Distribuce.