Nadace ČEZ bleskově podpořila Charitu, která pomáhá na uzavřeném Litovelsku a Uničovsku

25.03.2020 21:01

V uzavřené oblasti v okolí Litovle a Uničova je Charita Šternberk jedním ze základních prvků, který umožňuje zvládnout současný krizový stav. Její zaměstnanci i dobrovolníci zajišťují nákup potravin a léků i rozvoz obědů seniorům a hendikepovaným, zapojili se také do distribuce roušek. Na jejich nesmírně potřebnou aktivitu zareagovala Nadace ČEZ a bleskově jim poslala 50 tisíc korun.

Nadace ČEZ bleskově podpořila Charitu, která pomáhá na uzavřeném Litovelsku a Uničovsku
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ
reklama

Peníze charita využije na nákup dezinfekce, ochranných pomůcek, potravin a léků i na dotankování všech automobilů, kterými pomoc rozváží.

„Jsme rádi, že spolupráce s Nadací ČEZ funguje v dobách dobrých i zlých. Energetici už vícekrát podpořili naši běžnou činnost, teď nám jako první nabídli pomocnou ruku při řešení mimořádné situace,“ řekla ředitelka Charity Šternberk Pavlína Vyvozilová.

Nadace ČEZ podpořila šternberskou Charitu v rámci takzvaného krizového grantu, který umožňuje schválení žádosti a převod financí během několika dní.

Rychlou pomoc ocenilo i vedení kraje. „Šternberská Charita je pro zajištění krizových služeb pro seniory v uzavřené oblasti jedním z klíčových partnerů, velmi si cením nasazení všech charitních zaměstnanců i dobrovolníků. A děkuji Nadaci ČEZ za rychlou podporu. Dnes opravdu platí staré české přísloví, že kdy rychle dává, dvakrát dává,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Zemřel předseda SVOL František Kučera

22:11 Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů: Zemřel předseda SVOL František Kučera

SVOL s hlubokým zármutkem oznamuje, že Ing. František Kučera 16. října 2020 náhle zemřel. Ztratili j…