Nadace ČEZ darovala Orlové dvě stě tisíc na přeměnu zahrady

23.10.2021 7:34 | Tisková zpráva

V orlovské škole budou děti poznávat přírodu.

Nadace ČEZ darovala Orlové dvě stě tisíc na přeměnu zahrady
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

Příroda nejen v hodinách přírodopisu, ale doslova každý den. Tak teď bude vypadat vyučování v „polské“ škole a školce v Orlové na Lutyňské ulici díky nové zahradě, která dětem umožní navázat na environmentální vzdělávání i ve volném čase. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45765 lidí
Podle ředitelky Haliny Sikorové je to důležité hlavně pro žáky z okolních sídlišť, kteří nemají blízký kontakt s přírodou. Na přeměnu zahrady, která stála bezmála 300 tisíc korun, přispěla městu grantem ve výši 200.000 korun Nadace ČEZ.
Součástí nové zahrady jsou budky, krmítka a pítko pro ptáky, ohniště s lavičkami, hmyzí hotel, kameniště, vyvýšené záhony, kompostér, senzorický chodník, tabule na psaní, stoly s lavicemi a dokonce i lehátko pro učitelky.

„Už se moc těšíme, až se budeme moci v tomto multifunkčním prostoru věnovat environmentálnímu vzdělávání dětí,“ řekla ředitelka školy i školky Halina Sikorová a dodala, že zahrada se stane prostorem s neomezenými možnostmi hry v kontaktu s přirozeným prostředím. „Děkujeme, že na nás Nadace ČEZ myslela a že podpořila i naši malou školu. Díky tomu můžou děti poznávat přírodu zblízka, navíc teď budeme mít příležitost využívat zahradu po celý rok doslova každý den,“ upřesnila ředitelka.

Nová zahrada se zamlouvá i pedagogům. „Skvělé je i ohniště. Už se těšíme, až si opečeme buřty nebo si jen tak sedneme a budeme si zpívat,“ uvedla jedna z učitelek. Nadšení neskrývali ani zástupci vedení města, kteří se slavnostního otevření zúčastnili. „Zahrada je opravdu moc pěkná a věřím, že se bude líbit i dětem. Mohou ji využívat předškoláci, školáci i rodiče, což je dobře,“ konstatoval starosta Orlové Miroslav Chlubna.

Veřejně prospěšné aktivity v Orlové, která má za humny komíny dětmarovické elektrárny, podporuje Nadace ČEZ pravidelně. „Jsem rád, že díky nadaci můžeme být místním občanům dobrým sousedem. A ještě větší radost mi vždy udělá, když nadační peníze putují na vzdělávání dětí. A když to navíc souvisí s ekologií, je radost trojnásobná,“ usmíval se po přestřižení pásky výrobní ředitel Elektrárny Dětmarovice Karel Šponar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

21:50 Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali…