Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné

27.6.2022 10:11 odp. | Komerční článek

Dva dny plné hudby a divadla si mohli užít všichni návštěvníci festivalu Energie pro kulturu, který již třetím rokem podporuje živou kulturu, umělce i umělecké divadelní instituce.

Nadace ČEZ přivezla do Děčína na Energii pro kulturu Oranžová kola. Vyšlapalo se přes 100 tisíc korun pro potřebné
Foto: Nadace ČEZ
Popisek: Nadace ČEZ

V Děčíně na Mariánské louce ve čtvrtek vystoupil například Olympic v pátek pak přijel Cirk La Putyka. Všichni návštěvníci mohli první den festivalu minutou šlapání na Oranžových kolech – handbicích pomoci dvou organizacím – ZUŠ Děčín a Centrum sociálních služeb Děčín.  Celkem se nakonec vyšlapalo 100 963 korun. 

Anketa

Je zákrok Fialovy vlády proti cenám energií dostatečný?

0%
98%
hlasovalo: 25345 lidí

Mariánská louka v Děčíně ožila na dva dny hudebně divadelním festivalem Energie pro kulturu, jehož generálním partnerem je Skupina ČEZ. Kromě legendárních Olympic vystoupil také Pískomil se vrací, pěvěcký sbor Pomněnky z děčínské základní umělecké školy, mladá kapela I Love You Honey Bunny, Cirk La Putyka a proběhl i workshop malování pohybem.

Všichni účastníci festivalu mohli také minutou šlapání na Oranžovém kole Nadace ČEZ přispět na dobrou věc. Šlapalo se pro dvě místní organizace. Pro Základní uměleckou školu Děčín návštěvníci vyšlapali 50 877 korun, které škola použije na podporu vzdělávání a koncertní turné do Barcelony. Centrum sociálních služeb v Děčíně si z podia odneslo šek v hodnotě 50 086 korun. Získané prostředky použije na kulturní akce pro seniory.

Základní umělecká škola Děčín byla založena v říjnu 1945 a v tomto měsíci také započala pravidelná výuka. V současnosti se na škole vyučují tři umělecké obory a to hudební, literárně dramatický a výtvarný, které navštěvuje přes 790 žáků. Studium jednotlivých oborů probíhá ve dvou na sebe navazujících cyklech, přičemž převážná většina absolventů prvního cyklu automaticky pokračuje v cyklu druhém a tím získává ucelené vzdělání ve zvoleném oboru. Absolvováním obou cyklů se délka studia pohybuje v rozmezí devíti až dvanácti let, z čehož vyplývá, že věkové rozpětí žáků je od předškolních dětí až po studenty středních škol.

Centrum sociálních služeb v Děčíně poskytuje pomoc a podporu fyzickým osobám v nepříznivé sociální situaci v oblasti sociální péče, sociální prevence a sociálního poradenství. Pomoc a podporu poskytuje v souladu s individuálními potřebami osob v nepříznivé životní situaci, přičemž pomoc působí na osoby aktivně, podporuje je v rozvoji samostatnosti, motivuje je k takovým činnostem, které nevedou k dlouhodobému setrvávání nebo k prohlubování jejich nepříznivé sociální situace.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.